Spóźnione przerejestrowanie skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Spóźnione przerejestrowanie skutera

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe DingoFrox
    DingoFrox
    Użytkownik

witam . Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy istnieje jakaś kara za spóźnione przerejestrowanie skutera (o rok) ,jestem drugim właścicielem skutera i rok zwlekam z przerejestrowaniem . Czy grozi mi jakaś kara pieniężna dodatkowo doliczona jak wybiorę sie na przerejestrowanie ? Z góry dzięki za wpis.

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

teoretycznie tak, choć kara napewno byłaby w granicach rozsądku czyli nie musisz się niczego obawiać bo są duże szanse że nic nie będziesz bulił

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    DingoFrox
    Użytkownik

no właśnie tak sie zastanawiam bo to i tak pierwszy raz będe miał pojazd przerejestrowany na siebie więc chyba powinienem dostać co najwyżej upomnienie . Ale dzięki za wpis

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dostaniesz kare około 3 tys. złotych za brak OC, gdyż stare wygasło Ci w ciągu miesiąca od zakupu.

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

ubezpieczenie automatycznie się przedłuża

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    DingoFrox
    Użytkownik

OC zostało w ciągu 30 dni od zakupu przeniesione na mnie bo byłem zgłosić ze jestem teraz ja właścicielem i jest na mnie tylko zapomniałem przerejestrować dowud pojazdu na mnie

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Teorytycznie masz 30 dni od dnia zakupu na przerejestrowanie pojazdu. Nie wiem jednak jakie są kary ( o ile są ) za nie przerejestrowanie na siebie. Dziwie się tylko że dostałeś ubezpieczenie na siebie skoro skuter w dalszym ciągu jest zarejestrowany na inną osobę.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe mancur
    mancur
    Użytkownik

ubezpieczenie przechodzi automatycznie na kupującego ,a ten ma prawo do pisemnego wypowiedzenia OC.Dostał polisę na siebie bo sprzedający w/g nowego prawa ma obowiązek w ciągu 14 dni zgłosić ubezpieczalni fakt sprzedaży i wskazać nowego właściciela,W niektórych przypadkach wychodzi tak że polisę mamy już na siebie ale z numerami starego włascicela często z innego miasta czy województwa :).Czas na przerejestrowanie to 30 dni, o ile w wydziale komunikacji nie robia problemów tylko przypominaja tak skarbówka potrafi się szarpać o każdą złotóke 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

WK nie ma narzędzi, by nałożyć jakąkolwiek karę, ale jak napisał mancur skarbówka ma i jeśli nie zapłaciłeś w ciągu 14 dni podatku od czynności cywilno-prawnych to będziesz płacił odsetki i możesz zapłacić mandat, na to też jest sposób (czynny żal, działa tylko wtedy gdy sam się zgłosisz do urzędu przed rozpoczęciem postępowania skarbowego). Także lepiej najpierw wszystko opłać potem przerejestruj. Oczywiście w wypadku gdy sprzęt kosztował więcej niż 1000 zł, w przeciwnym razie ten podatek Ciebie nie dotyczy.

Zdjęcie profilowe dzokej
    dzokej
    Użytkownik

Po pierwsze nie ważna jest cena umowna lecz katalogowa czyli jeśli w katalogu ten model i rocznik kosztuje więcej niż 1000 zł to wtedy płacisz 2% od tak zwanego wzbogacenia. jeśli jest niższa to w/w podatek ciebie nie obowiązuje lecz może a raczej na pewno zostanie na ciebie nałożona kara za niedotrzymanie terminu ale jest na to sposób powiedz mi tylko czy jesteś osobą pełnoletnią? Ja w tamtym roku zakupiłem nekena i spóźniłem się 21 dni zapłaciłem kare w wysokości 48zł.

Pozdrawiam Dżokej i Lewa w Górę
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie