Spaw silnika na chinczyku

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Spaw silnika na chinczyku

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe sq3llh sq3llh 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #163567 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe zipp50
  zipp50
  Użytkownik
  • Postów: 372
  #163571 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 133

  będzie ciężko bo typowy 139QMB / JJ1PE39QMB jest na wahczu dolnym, silniki typu 152QMI mają wahacz górny. Będą problemy.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #163574 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe zipp50
  zipp50
  Użytkownik
  • Postów: 372
  #163592 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  izdebski12 ma rację. Bez przerabiania skrzyni korbowej lub ramy się nie obejdzie, chyba, że chcesz mieć lowrider’a i szorować silnikiem po asfalcie. Poza tym, jak się przyjrzeć, to widać sporo różnic w samej budowie. Inaczej osadzony gaźnik, rozrusznik będący w odwrotnej pozycji. Więc sam rozmiar i budowa tego silnika mogą uniemożliwić jego montaż. Jeżeli musisz mieć aż tak wielki silnik do tej kosiarki, to spróbuj dorwać dokładnie taki sam model, ewentualnie same części i wtedy złóż. Poza tym, czy opłaca się Tobie pakować 1,5k PLN do niewiele więcej wartego skuterka?

  Było, ale się zmyło:
  Zipp Quantum RS
  Toros F16
  Keeway Hurricane
  Obecnie lata:
  Romet K125
  #163596 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe sq3llh
  sq3llh
  Użytkownik
  • Postów: 283

  Jeśli na ramie nie masz uchwytów do mocowania silnika z górnym zawieszeniem to będziesz musiał takie dospawać. W skuterach dużych, typu kingway fonero-varadero,sowa I i II są ,ale nie we wszystkich. I muszę powiedzieć że słabo widzę taką przeróbkę dla tego że w tym małym skuterku nie bardzo jest miejsce pod siedzeniem na takie przeróbki. Rama u góry się po prostu zwęża ,nie dając miejsca na rozstaw mocowania wahacza silnika z górnym zawieszeniem. Można to zrobić,ale trzeba przerabiać i zaczyna się robić dość ryzykowne i niebezpieczne.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Spaw silnika na chinczyku
Informacje o Tobie: