spadek mocy i dynamiki. 2T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis spadek mocy i dynamiki. 2T

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 9 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Waldek
    Waldek
    Użytkownik

kupiłem używanego QUANTUM.Od początku nie hulał tak jak dawniej (miała go znajoma).teraz dzwoni coś w silniku, podczas jazdy słychać też i czuć jakby opór (coś podobnego do dźwięku jaki wydaje jadący na wolnym biegu stary ursus). pytałem znajomego, podobno będzie trzeba wymienić jakieś łożysko czy oś. dodatkowo stracił przyspieszenie i zdolność do większej prędkości, to podobno może powodować pęknięcie pierścienia. nie wiem za co się najpierw zabrać i ile będzie mnie to kosztować. to że przerywa może być też winą instalacji bo w tym modelu ponoć jest wadliwa na tyle że źle znosi wilgotność. z doświadczenia wiem że mróz też , bo kiedy jeszcze nie byłem jego właścicielem znajoma poprosiła żebym go odebrał z pod jej pracy kiedy nieoczekiwanie spadł śnieg i używałem go przez tydzień-w końcu zgasł i zapalił jak odtajał 🙂

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Widzę trochę do roboty, co do hałasu to albo wario, albo najpewniej wina wału i jego łożysk, chyba że się rozleciały przełożenia 😀 Ale pewnie coś z wałem, a prędkość i moc to może być wina cyla lub paska, wariatora.Co do luzów na wale: zdejmij wariator i poruszaj wałem, jak są luzy to kicha 😀 Nowy wał pewnie ok 100zł na allegro, wymiana pewnie ze 150zł wezmą, ale da się zrobić samemu 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli są luzy to czemu ma wymieniać od razu wał? Moim zdaniem wystarczy wymienić łożyska.
    Ale najpierw trzeba sprawdzić co tam poszło.

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Oj chyba się zagalopowałem pisząc posta, racja, łożyska stykną 😀 Chyba że i wał by się sypał,dzięki za zwrócenie uwagi 😀

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli długo jeździł na rozwalonych łożyskach,to też może być do wymiany wał i nie tylko(cylinder ,tłok).
    Ja bym to sprawdził jak najszybciej.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Pęknięcie pierścienia to drastyczny spadek mocy, nie tylko spadek prędkości. Przy odrobinie „szczęścia” pęknięty pierścień robi armagedon w silniku jeżeli dostanie się między tłok a cylinder.
    Wycie tak jak koledzy wyżej napisali, łożysko, ale które to tylko da się zobaczyć jak się rozłoży.

Zdjęcie profilowe Waldek
    Waldek
    Użytkownik

Dziękuję chłopaki. z pewnością pomogliście. sam go i tak nie rozbiorę bo to by był mój pierwszy raz a to mycie gaźnika. poczekam do weekendu na kuzyna- od młodzieńca grzebał przy motorkach. 😀

Zdjęcie profilowe Waldek
    Waldek
    Użytkownik

A W KINGWAY’U „COBRA” (NA ZDJĘCIU)mam problem z zawieszeniem tybu. rama już po spawaniu-ale fachowym-tyle że silnik jest „skręcony” na lewo. skuter wersja marketowa- ma pojedynczy amortyzator.pod czas jazdy zawieszenie pracuje na tyle że przeciera oponę o sprężynę amortyzatora. wymiana tuleji na wahaczu wystarczy? czy myśleć raczej o przerobieniu na wersje normalnych dealerów? w sensie że założyć dłuższą oś i drugi amortyzator.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie sądze, żeby założenie drugiego amortyzatora było takie proste jak piszesz.
    Co do tego silnika skręconego na lewo,to nie rozumiem o co tu chodzi.

Zdjęcie profilowe Waldek
    Waldek
    Użytkownik

skręcony w sensie że koło nie styka się z jezdnią środkową częścią opony a bardziej lewą jej stroną. to coś w rodzaju złej zbieżności w aucie. bardziej zużywa się jedna strona gumy a nie równomiernie. przecież oś koła jest ustawiona równolegle do silnika a koło nie ma luzów żeby odchylało się na osi.zresztą tak by się nie dało jechać bo efekt byłby jak na jechaniu na „flaku”

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie