Skuter zgasł ale nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    adrianswdn
    Użytkownik

Witam wracałem dzisiaj do domu i z 50m od chaty skuter zaczął się dusić przy manetce w pozycji 3/4 zjechałem na bok chwile chodził i zgasł później już nie chciał odpalić ze startera ( kreci normalnie ) ani z „kopa” nie wiem o co chodzi proszę o pomoc.

I jeszcze ponawiam pytanie co do blokad gdzie mam ich szukać skuter to Baccari Mizuri.

madi
    Uczestnik

czegoś brakuje – paliwa lub iskry. Co do blokad to nie pomogę niestety…

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

KrzysiekP
    Użytkownik

adrianswdn sprawdź fajke

Leszek Śledziński
    Keymaster

Podstawowe rzeczy: świeca, powietrze, paliwo.
    Na mój gust mógł się zalać. Trzeba wykręcić świecę i zobaczyć jak tam wygląda to wszystko. Wyczyść ją, wkręć i zobacz czy to coś da. Jak nie bedziemy kombinować dalej.

roomcajz
    Uczestnik

a spróbuj jeszcze odpalić po kilku godzinach postoju, jak odpali to uprawdopodobni się zalanie

adrianswdn
    Użytkownik

Rano odpalił normalnie po 3 minutach jazdy zatrzymałem się koło sklepu jak wróciłem nie chciał odpalić ale po kilku dłuższych próbach odpalił. kolega mówił że to nagar na świecy jutro to sprawdzę.

Leszek Śledziński
    Keymaster

adrianswdn napisał:

Rano odpalił normalnie po 3 minutach jazdy zatrzymałem się koło sklepu jak wróciłem nie chciał odpalić ale po kilku dłuższych próbach odpalił. kolega mówił że to nagar na świecy jutro to sprawdzę.

Zalewanie na 100%. Wykręcić świecę, wyczyścić, opalić, zostawić na kilka godzin.
    Nim ponownie ją wkręcisz ujmij w gaźniku ilość paliwa w mieszance paliwowo-powietrznej.

roomcajz
    Uczestnik

adrianswdn
    a ile ci spala na 100 km tak mniej więcej? to jest 4t czy 2 t? bo nie zarejestrowałem

adrianswdn
    Użytkownik

Dokładnie nie pamiętam ale +/- 4 litry na 100 km

LiVre
    Użytkownik

Tak jak panowie wyżej napisali- zalał się.
    Zrób to ,co poleca Leszek. Nie zapomnij o zmianie mieszanki w gaźniku bo zaleje Ci się szybko znowu…

adrianswdn
    Użytkownik

Od tamtego jest już normalnie. Czy rozkręcać i czyścić tą świece ?

MarianMj
    Użytkownik

Wyczyść,profilaktycznie.

Sv80
    Użytkownik

Weź się przejedź z 4-5km i wtedy wykręć świece i powiedz jak ona wygląda. Powinna być kawa z mlekiem- prawidłowa regulacja gaźnika 🙂

adrianswdn
    Użytkownik

OK zobaczymy czy będzie kawa z mlekiem 🙂 dzięki !

adrianswdn
    Użytkownik

Wczoraj wracałem do domu i … zabrakło mi benzyny próbowałem odpalić żeby dojechać na cepeen (xD) lecz nic to nie dało i pchałem.. nalałem benzyny ale nie chciał odpalić w końcu akumulator się rozładował pokopałem trochę i musiałem znowu pchać do domu.

Przed chwilą odkręciłem świece (była cała czarna) iskra jest. Pomocy.

teraz ładuje akumulator 🙂

Edit : Przykręciłem świece skuter odpala po 5-6 kopnięciach słychać tak jakby cykanie i gaśnie po 2-3 sekundach…

madi
    Uczestnik

czarna czyli nagar, świecę wyczyścić szczotką drucianą i gwoździem (ale ostrożnie) wygrzebać nagar z rowka.

adrianswdn
    Użytkownik

A te cykanie ? co to jest ?

kubeklis
    Użytkownik

mój znajomy miał tak samo potrafił podczas jazdy zgasnąć i później nie odpalić a na drugi dzień zmartwychwstał pomogła wymiana świecy,regulacja gaźnika po prostu możesz mieć za dużą lub za małą przerwę przez co skuter zalewa.

adrianswdn
    Użytkownik

Po południu pomęczyłem go trochę odpalił przejechałem się wróciłem do domu za jakieś 20 minut odwoziłem kuzyna na pkp odpalił normalnie za 2 razem spod pkp nie chciał odpalić odpalił chyba za 20 kopnięciem … jadę jadę i koło biedronki mi zgasł zjeżdżam na bok i dalej już musiałem pchać do domu odkręciłem świece czyszczę szczotką w końcu się zdenerwowałem wziąłem aku nakładkę (z krążkami takimi) i wyczyściłem wygląda jak nowa wkręciłem do skutera i nie chce odpalić.

Pomocy ! 🙁

kubeklis
    Użytkownik

kup nową świece bo to że wyczyściłeś ją jak nową to nic nie da a świece nie kosztują nie wiadomo ile

KrzysiekP
    Użytkownik

na 30% cewka

grocik
    Użytkownik

zmień świece, u mnie podziałało 😀

kubeklis
    Użytkownik

cewka może przerywać przy fajce albo przy złączach wątpię w taką opcję gdyż skuter czasami pali czasami nie jak kolega pisał wyżej to zgasł podczas jazdy ale złącza cewki też można przeczyścić.

adrianswdn
    Użytkownik

Jutro postaram się kupić świece i napisze czy to coś dało.

adrianswdn
    Użytkownik

Po wkręceniu nowej świecy skuter pali i jeździ 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button