Skuter sam gaśnie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter sam gaśnie

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe daanX daanX 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe daanX
    daanX
    Użytkownik

Elo! Mam skuter Zipp L5 (z rodziny quantum). Jakieś 700 km temu zmieniłem cylinder na 80ccm, jeszcze przed wymianą cylindra miałem dyszę 85 (mając cylinder 50). Jakieś 3 tyg temu wymieniłem dyszę na 72 bo gdy chodził na jałowych obrotach i dodałem gazu to mi się dławił, ale potem przestawał. Teraz moje pytanie: mając dyszę 72 po odpaleniu, skuter gaśnie (chyba że dodasz gazu) dlaczego się tak dzieje ? Jakieś pomysły ?
    Ps. na ciepłym silniku nie gaśnie (choć pewnie to oczywiste 😀 )

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

widocznie na zimny start potrzebuje więcej paliwa. Zapewne lekko uchylona dysza 85 mu to dostarczała a 72 nie wyrabia.
    Mysi być lekko uchylona bo jakby była 100% zamknięta to by jej średnica nie robiła. Na zimnym starcie pracuje tylko dysza ssania i dysza wolnych – chyba że jest lekko uchylona przepustnica -wtedy zaczyna sie liczyć średnica dyszy głównej.
    Jest to po prostu do regulacji.
    Chyba że grzebiąc w gaźniku popsułeś ssanie – no to się zmieniła więcej jak jedna rzecz i stąd zamieszanie bo szukasz przyczyny w dyszach.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe daanX
    daanX
    Użytkownik

Aha, czyli muszę troszeczkę odkręcić dyszę ssania tak ?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie. ssanie ma stałą średnice i się go nie reguluje. można zmienic dysze na większą lub mniejszą

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe daanX
    daanX
    Użytkownik

Dzisiaj byłem u mechanika, powiedział że problem tkwi w ssaniu (tak jak pisałeś :)). Lecz nie ma teraz czasu na naprawę, za jakiś tydzień się nim zajmie. Gdy go naprawi podzielę się z wami o tym ;).

Zdjęcie profilowe daanX
    daanX
    Użytkownik

Więc tak, dysza ssania została zamieniona. Ostatnio zepsuł się też rozrusznik, który został też wymieniony. Mam też stożkowy filtr powietrza. Skuter chodzi jak nowy 😀

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie