Skuter przestał działać.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #665424
    Łukasz Łukasz
    Uczestnik
    • 5
    • 12Postów:

    Wiatam.
    Posiadam skuterek peugeot speedfight3 , z cylindrem 70 CC Top performance. Mam w nim założony gaźnik 21mm dellorto i mi strasznie dużo palił (8L/90 km) i też go zalewało. Przy zwalnianiu jak dodałem gazu na max strzelał z tłumika . Postanowiłem zmienić gaźnik na dellorto 19mm i skuterek przestał działać. Był regulowany i nic. Co to może być.? Dodam jeszcze że mam air boxa a nie stożek. I wszytko działało. Pomocy.😒

    #665434
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jeżeli zmieniłes tylko gaźnik to znaczy że albo go niezbyt poprawnie zamontowałeś albo gaźnik jest totalnie nie wyreguowany lub uszkodzony.
    Ale wiele nie wygrasz taką zamianą. Mi na 19mm gaźniku i 10KM cylindrze wciągał 6.5-7.7 średnio

    #665523
    Łukasz Łukasz
    Uczestnik
    • 5
    • 12Postów:

    To pytanie z innej beczki. Cylek zatarty to już wiadomo bo u mechanika bylem. Poprzedni właściciel chyba olał docieranie. Jaki cylinder kupić żeby leciał tak mniej więcej z 80/85 km/h.
    Kupować znowu tego Top Performance .? Czy jakiś inny. I jak docierać taką 70 CC. Dodam że nie używam dozownika tylko mieszam bezpośrednio w karnistrze i tankuje. Jakim olejem ? Mineralnym czy syntetykiem. Żeliwny czy aluminium.? Przepraszam za taką dużą ilość pytań ale jestem laikiem w tych tematach. Dopiero się uczę.

    #665524
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    malossi sport 70, Dr evo 70, Top performance.. każdy z mocą około 10KM bedzie dobry żeby pojechac ten 80km/h

    #665526
    Łukasz Łukasz
    Uczestnik
    • 5
    • 12Postów:

    A docieranie.? Bo już wiele metod czytałem ale myślę że ty będziesz wiedział najlepiej bo jestem pojętny. I jaka proporcja klasycznie 1:50 czy jakieś inne

    #665533
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    docieranie jest proste – nie pałować. U mnie producent S6 zalecał lać 1:33 na docieraniu i tak bliżej tego 1000km przechodzić na docelowe 1:50.
    Ale to zawsze producent cylindra powinien dostarczyć taką informacje na jakiej mieszance na nim jeździć

    #665538
    Łukasz Łukasz
    Uczestnik
    • 5
    • 12Postów:

    Dzięki wielkie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button