Skuter odpala tylko gdy jest zimny.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter odpala tylko gdy jest zimny.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz 3 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #693699 Odpowiedź

  Piotr
  • Postów: 0

  Witam.Mam problem z odpaleniem skutera gdy jest rozgrzany.Po przejechaniu ok. 10-15 kilometrów po zgaszeniu silnika nie chce ponownie odpalić.Gdy postoi pół godziny odpala za pierwszym razem.Co może być tego przyczyną? Poza tym po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna się dławić,reaguje na dodanie gazu w sposób przerywany – jak bym dodawał i odejmował gaz,rozpędza się wtedy do max. 30 km/h .Skuter to Router metro city (czterosów chłodzony powietrzem).

  #693728 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe LuK444Sz
  LuK444Sz
  Użytkownik
  • Postów: 264

  Zacznij od regulacji luzów zaworowych. Zobacz jaki efekt i daj znać, czy pomogło. Jeśli nie to będziemy myśleć dalej.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #693748 Odpowiedź

  Piotr
  • Postów: 0

  Dzięki.Jutro kupię klucz i szczelinomierz i postaram się ten luz wyregulować.Dam znać czy problem zniknął.

  #695365 Odpowiedź

  Piotr
  • Postów: 0

  Zawory zostały wyregulowane,wymieniono gaźnik i nadal nie chce odpalać gdy jest rozgrzany (po przejechaniu kilkunastu kilometrów).Za to przestał się dławić podczas jazdy.Coś jest nie tak z rozrusznikiem (Bendiks?).W czasie gdy nie chce odpalić średnio co drugie wciśnięcie zapłonu słychać zamiast „kręcenia” donośny pisk – gdy jest zimny i odpala bez problemu tego dźwięku nie ma.To może być wina tego bendiksa? Proszę o podpowiedzi co jeszcze powinienem sprawdzić/wymienić.

  #695367 Odpowiedź

  Piotr
  • Postów: 0

  Dodam że gdy nie chce odpalać to zarówno ze startera jak i z kopniaka.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #695371 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe LuK444Sz
  LuK444Sz
  Użytkownik
  • Postów: 264

  Na razie zostaw rozrusznik elektryczny w spokoju, bo problem z rozruchem występuje też za pomocą rozrusznika mechanicznego.

  Objawy, które opisujesz mogą pasować do puchnącego tłoka. Zaznaczam, że mogą, bo tego nie widzę.

  #695378 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe LuK444Sz
  LuK444Sz
  Użytkownik
  • Postów: 264

  Sprawdź jak jest rozgrzany silnik i nie chcę odpalić, czy jest iskra. Wykluczysz tym sposobem uszkodzenie układu zapłonowego, które mogłoby się pojawiać po osiągnięciu temperatury.

  Zmierz jeszcze ciśnienie sprężania.

  Masz ten skuter cały czas, czy kupiłeś go i wyszło takie coś? Jakim olejem zalany jest silnik? Stan oleju? Gaźnik był prawidłowo wyregulowany? Jaki kolor elektrody świecy zapłonowej po rozgrzaniu i normalnej jeździe? Zmieniał tam ktoś kiedyś cylinder, tłok, pierścienie tłokowe?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter odpala tylko gdy jest zimny.
Informacje o Tobie: