Skuter nie wchodzi na najwyższe obroty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Skuter nie wchodzi na najwyższe obroty

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness Deep_Nothingness 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #164581 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe zbeloxer
    zbeloxer
    Użytkownik

Witam mam problem ze swapem piaggio zip skuter był na dotarciu to jeździłem wolno aby sie dotarł 40-50 km/h i czasami przycisnąć jednak mam teraz problem jeździłem na tłumiku leo – vince zx skuter jechal max 60 gdy zmienilem na seryjny jedzie okolo 45 nie jest zablokowany wszystko jest sprawne lecz zauważyłem ze na przeciwtalerzu pasek nie wchodzi na najwyższe obroty tzn zostaje około 4 cm nie wyślizganej powierzchni regulowałem gaźnik nic to nie dało co zrobić ?

#164592 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Zacznijmy od wydechu. Oryginalny posiada katalizator oraz zwężenie w kolanku. Powodują one większe opory w wydalaniu spalin co z kolei osłabia silnik. Jeżeli chodzi o pasek, to albo masz pierścień blokujący pełne zwarcie przeciw talerzy wariatora, albo zużyty pasek. Ten w trakcie eksploatacji ściera wewnętrzne zęby, boczne krawędzie oraz traci swoją elastyczność, przez co się wydłuża.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #164634 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe zbeloxer
    zbeloxer
    Użytkownik

hm czyli co proponujesz najpierw wymienić ?

#164740 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Jeżeli nie masz żadnej tulei blokującej pełne zwarcie wariatora, to tak. Nie jest to duży koszt, a i tak z czasem będziesz musiał to zrobić. Pasek nie wymieniony w porę może pęknąć i narobić szkód. Niektóre skutery mają mechanizmy pomp oleju w komorze paska. Zdarza się, że przy zerwaniu paska napędowego mechanizmy te ulegają uszkodzeniu.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter nie wchodzi na najwyższe obroty
Informacje o Tobie: