Skuter nie wchodzi na najwyższe obroty

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #164581
  zbeloxer
  Użytkownik
  • Postów: 135

  Witam mam problem ze swapem piaggio zip skuter był na dotarciu to jeździłem wolno aby sie dotarł 40-50 km/h i czasami przycisnąć jednak mam teraz problem jeździłem na tłumiku leo – vince zx skuter jechal max 60 gdy zmienilem na seryjny jedzie okolo 45 nie jest zablokowany wszystko jest sprawne lecz zauważyłem ze na przeciwtalerzu pasek nie wchodzi na najwyższe obroty tzn zostaje około 4 cm nie wyślizganej powierzchni regulowałem gaźnik nic to nie dało co zrobić ?

  #164592
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Zacznijmy od wydechu. Oryginalny posiada katalizator oraz zwężenie w kolanku. Powodują one większe opory w wydalaniu spalin co z kolei osłabia silnik. Jeżeli chodzi o pasek, to albo masz pierścień blokujący pełne zwarcie przeciw talerzy wariatora, albo zużyty pasek. Ten w trakcie eksploatacji ściera wewnętrzne zęby, boczne krawędzie oraz traci swoją elastyczność, przez co się wydłuża.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #164634
  zbeloxer
  Użytkownik
  • Postów: 135

  hm czyli co proponujesz najpierw wymienić ?

  #164740
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Jeżeli nie masz żadnej tulei blokującej pełne zwarcie wariatora, to tak. Nie jest to duży koszt, a i tak z czasem będziesz musiał to zrobić. Pasek nie wymieniony w porę może pęknąć i narobić szkód. Niektóre skutery mają mechanizmy pomp oleju w komorze paska. Zdarza się, że przy zerwaniu paska napędowego mechanizmy te ulegają uszkodzeniu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button