skuter nie odpala po zmianie cylindra tłoka

Witam
Posiadam Yamahe Booster MBK z 1995r. Wymieniłem w niej tłok,pierścienie, cylinder. Złożyłem (wydaje mi się ze dobrze wszystko ale nie chce odpalić, iskra jest, podlalem benzynę pod świece i nic… zastanawiam się czy głowice dobrze zamontowałem czy dobra strona, może zawór membranowy zepsuty? Skuter stał 1,5 miesiąca bo nie miałem czasu się za to wziąć, czy możliwe ze gaźnik sam się zabrudzil i dlatego nie mogę odpalić? Czy coś raczej złe złożyłem, bardzo proszę o pomoc, wszystkim z góry dziękuje :wink:

zmierz kompresje po tych wymianach
opis stan świecy - mokra, sucha?
gaźnik zalany paliwem?

świecą sucha, kompresji nie mam czym zmierzyć, ale kopniak chodzi chyba trochę za lekko myśle wiec nie jest chyba najlepsza…
Gaźnik w rurce przezroczystej było widać ze paliwo podeszlo

to zasadniczo nic nie wiesz tylko zgadujesz.
kup/zdobądź manometr i zmierz kompresje. na moje oko tam jest 90% problemów

Ok czyli rozumiem ze coś z kompresja według ciebie??

Na pewno jest to problem góry silnika. Czy tłok założyłeś zamkami w stronę wydechu czy do góry ? Skoro podlewasz paliwo pod świecę to jakim cudem jest sucha ? Iskra jest ? U mnie też kopniak chodzi lekko a dmucha 12 Bar.

Iskra jest, świecą jest mokra benzyna która podlewam

Składałem pierwszy raz tłok i cylinder… jak nasuwalem tłok na cylinder to palcami lekko pierścienie spialem i się wsunął wiec chyba ok? Tłok założony strzałka w stronę wydechu. Jak myślisz ROZEBRAĆ TO JESZCZE RAZ ?

A myślicie ze jak nie założyłem żadnego uszczelniacze ani uszczelki do WYDECHU, tam gdzie wydech podłączam do cylindra to może być to problemem ze nie pali? Zamówić uszczelniacz i uszczelnić ?

jeszcze raz:

zmierz kompresje

A panowie z jaka siła dokręcić głowice bo może za słabo dokrecilem zwykłym kluczem, ale teraz pożyczę od kumpa dynamometryczny i będę chciał mocniej dokręcić, tylko ile NM?

Z jaka siła dokręcić główice NM kluczem dynamotortcznym… bo wcześniej przykręciłam zwykłym i może za słabo??

szukasz kwadratowych jaj i problemów których nie ma

ZMIERZ KOMPRESJE

ok zamówię to urządzenie do mierzenia kompresji w piątek napisze

a tłok w cylindrze powinienem lekko chodzić? Mogę podesłać ci filmik jak chodzi i powiesz czy dobrze w środku cylindra chodzi jak ruszam kopka ?

Pasowanie tłoka sprawdza się przed montażem pomiarami albo metodą “domową”. Odwracasz cylinder prowadnicami tłoka do góry i wkładasz tłok do środka, ma opaść dość wolno, musi być widać, że zjeżdża w dół tulei jakby na delikatnym hamulcu. Tłok w cylindrze ma lekko chodzić.

Mogę podesłać ci filmik jak chodzi w cylindrze bo jest już złożony… ogólnie wydaje mi się ze za lekko chodzi po cylindrze, nie czyje jak by pierścieni mimo ze są.

a ja ci podeśle filmik jak oddycham a ty mi powiesz ile mam wzrostu… zlituj się człowieku.
Piszemy ci co masz zrobić i jak a ty szukasz innych przyczyn i chcesz “filmiki wysyłac” które to filmiki pokazują zupełnie nie to o co pytamy

Kompresja 3/4 bar

I teraz pytanie czy jest zła czy dobra, czy wina tego może być to ze Zeztaw jest chiński tzn cylinder i tłok i jest luz leciutki i lekko chodzi tłok w cylindrze, bo złe wyprodukowali? Zamówić nowy zeztaw po prostu, power Force np? Czy dokupić większy tłok bo tu jest 40mm a są 41mm tłoki i może on by na ścisk wszedł??