Skuter nie odpala po wymianie świecy.

Witam, dziś wymieniłem swiece w skuterze, niestety po wymianie skuter nie odpala. Jest iskra. Skuter to zumico quick 4t.

czyli problem chyba nie w świecy

No tak, nie znam się dobrze na skuterach. wymieniłem też filtr powietrza na nowy. (gąbka).
dźwięk przy odpalaniu jest taki jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=twZdmkGlzCE.
Coś musiało pójść ie tak przy wymianie świecy bo nigdzie indziej nie grzebałem.

nie znasz sie ale wsadziłes w niego rączki - no to masz efekty.
Pisałeś oświecy a okazuje się że grzebałes i przy filtrze - PO CO? Zaraz się okaże że że jeszcze coś. Meczące są takie konkursy zgaduj zgadule bez kompletu informacji.

Nikt nie wie co poruszyłes lub co poszarpałes wymieniają filtr - to tylko ty przy tym byłeś. Jeżeli wsadziłeś stożek lub kompletnie inny filtr to zmieniają się parametry powietrza w dolocie - trzeba po takim zabiegu wyregulować gaźnik a czasem nawet zmieniać dysze.
Ale to tylko jedna z opcji. A jest ich jeszcze dużo - podciśnienia, ssanie, rozszczelniony dolot, marna kompresja, ssanie nie działa…itd itp

Zmieniejac filtr wstawiłem tylko nową gąbke, nie ma szans aby coś zepsuć. Gąbkę wymieniam już któryś raz i problemow nie było.