skuter junak 305 odpala na sekundę i gaśnie

Witam mam problem ze swoim skuterem otóż nie chce on w ogóle odpalać tylko jak dłużej postoi nie ruszany i próbuję odpalić, odpala on dosłownie na 2 sekundy po czym gaśnie. Przeczyściłem gaźnik dokładnie, w świecy jest iskra, sprawdzałem paliwo dociera do gaźnika z baku, akumulator naładowany. W czym może być problem? Mogę dodać jeszcze że przed wyjazdem na wakacje zauważyłem że skuter jakby tracił moc i przy zwiększeniu prędkości było można odczuć jakby dławienie skutera po czym któregoś dnia nie odpalił i tak go zostawiłem na 10 dni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

2t czy 4T? bo to wiesz… ma znaczenie gdyż sa inaczej zbudowane i co innego sie sprawdza

skuter 2t

kompresja, zawór membranowy. słaby akumulator (chyba że palisz z kopa).

zawsze go odpalałem kluczykami bo jeśli dobrze pamiętam na kopa miał czasami problem z odpaleniem, a co do kompresji i zawora membranowego to można to jakoś sprawdzić itp? w sensie wiem że do sprawdzania kompresji jest tam jakieś urządzenie do pomiaru ale co w przypadku jak będzie za małe? a jeśli chodzi o ten zawór to gdzie on się dokładnie znajduję i czy można go normalnie zamówić i wymienić? Rozumiem że pewnie odpowiedzi na te pytania są dość oczywiste lecz no nie jestem specem w tym temacie hah.