! Forum Skutery Skuter i wilgoć

Tagi: ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe exemor exemor 7 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #103417 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe skuterek123
    skuterek123
    Użytkownik

Witam! Mam pytanie.
    Ponieważ trzymam skuter w takiej jakby wiacie, przykryty jest prześcieradłem i kocem. Zaczęła się wilgoć, deszcz leje i gdy wyszedłem to był trochę mokry, tak samo jak koc, wiec chwilowo przykryłem go foliowym pokrowcem. Czy jeśli długo będzie osadzać się na nim wilgoć moze sie coś stać?

#103422 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Najlepiej jakby był przykryty czymś co pozwala wilgoci odparować. Stać się może tyle, że podrdzewieje trochę 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #103424 Odpowiedź
    skuterek123
    Użytkownik

Wiem, jak koc wyschnie to nim przykryję. Które elementy najczęściej rdzewieją? To nowy skuter więc możliwe, że wgl nie będzie na początku rdzewieć ?

#103427 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tłumik może korozja złapać. Nie wywróżę Ci czy coś będzie rdzewieć, nie wiem jak wygląda Twoje zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. U siebie zauważyłem, że tłumik trochę przez zimę podrdzewiał.

#103443 Odpowiedź
    skuterek123
    Użytkownik

Ja skuter mam przykryty prześcieradłem i kocem, pod nim ułożyłem deski bo podobno odciągają wilgoć

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #103476 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kup sobie pokrowiec i będziesz miał spokój.
    Na przykład taki:
    http://moto.allegro.pl/pokrowiec-plandeka-na-motor-skuter-oxford-m-wys-0-i2934969319.html

#103497 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exemor
    exemor
    Użytkownik

Jak wiadomo nie od dziś nic nie znosi wilgoci . Proponuję zainwestować w porządny pokrowiec . Na tym nie ma co oszczędzać .

„Nie pojemność lecz technika zrobi z ciebie zawodnika”
    AMG Zhongneng Retro 2007 przebieg – 118225 użytkowany w Holandii
    #103522 Odpowiedź
    skuterek123
    Użytkownik

Postanowiłem, że skuter będę okrywał foliowym pokrowcem (też na motor, ale nie przepuszcza powietrza) tylko na noc i gdy będzie padać. Na ładną pogodę będę go odkrywał lub przykrywał prześcieradłem i kocem podczas śniegu. Jak myślicie, czy ot dobre rozwiązanie? Nie mogę zbytnio wydać kasy na pokrowiec.

#103526 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe exemor
    exemor
    Użytkownik

Myślę ,że jak co jakiś czas do niego zajrzysz i przetrzesz do sucha to będzie ok .

„Nie pojemność lecz technika zrobi z ciebie zawodnika”
    AMG Zhongneng Retro 2007 przebieg – 118225 użytkowany w Holandii
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter i wilgoć
Informacje o Tobie: