Skuter do 6000zł? Nowy, używany?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #66098 Reply
    Bartq
    Użytkownik

Hej,

Szukam swojego pierwszego skutera do 6000zł, ale zupełnie się na tym nie znam i zależy mi na tym żebyście mi coś doradzili.
    Opłaca się wogóle kupować skutery używane?
    Potrzebuję czegoś na czym będę mógł jeździć 3-5 razy w tygodniu po około 40km dziennie, raczej dla jednej osoby. Chciałbym żeby dało się jechać 70km/h. Mam 183 cm i ważę 80kg więc fajnie by było gdyby nie był za mały:D. Wyglądem zbytnio się nie przejmuję.

Bartek

#66100 Reply
    a123659
    Uczestnik

Hmmm. Moje propozycje:
    Yamaha Neo’s
    Piaggio Fly (starszy rocznik, np. 2010)
    Kymco Super 8
    Kymco Bet&Win

Jak coś jeszcze sobie przypomne to napisze.
    W tych pieniądzach nie szukałbym używanego skutera.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#66118 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Może Yamaha Aerox? Albo firmowa uzywana biegówka, np. Yamaha TZR, Peugeot XR7, Rieju GPR.

#66120 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    #66127 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Kymco jest całkiem fajne, ale wydaje mi się że nie warto wydawać 6,6 tyś na standardowy skuter.Dwie tarcze? Nieźle :P.

No ale nie lepiej może by było kupić jakiegoś tańszego Zippa lub Keewaya? Są to dwie renomowane marki, a skutery rzadko się psują. Wiem bo sam mam Keewaya. Przejechane 7,5 tyś km, ale nic sie nie zepsuło, poza linką od prędkościomierza. Kolega ma Zippa Simply – duży, ładny, skuter 2t. Nie narzeka. Skuter się nie psuje, całkiem szybko się zbiera tylko troche dymi. Mniej oleju i byłoby ok :).

#66133 Reply
    norbert1710
    Użytkownik

nie psuja sie do 10-12tys a tym przezjedzie 20-30 i z tego mozna wycisnac 15koni;)

#66134 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Sporo :D. Jakie tam silniczki montują?

#66136 Reply
    norbert1710
    Użytkownik

nie mam pojecia trzeba troche poczytac 😀 ale fabrycznie chyba 6konii

#66263 Reply
    Bartq
    Użytkownik

Najbardziej skłaniał bym się chyba do zakupu tego Kymco 9ac albo Yahamy Neos. One mają jakąś blokadę prędkości? Jak wygląda spalanie tych skuterów?

#66269 Reply
    axyt
    Uczestnik

Jeśli S9 do miasta to raczej chłodzony cieczą – to naprawdę dużo daje i nawet długa jazda w korkach nie męczy silnika. Ja osobiście polecam ten skuterek, aczkolwiek ma jedną dużą wadę – zbędny schowek na dole u podstawy stóp, który czasami przeszkadza jak się chce coś przewieźć podwieszone na haczyku.

#66315 Reply
    tmielcarz
    Użytkownik

Bartq napisał:

Najbardziej skłaniał bym się chyba do zakupu tego Kymco 9ac albo Yahamy Neos. One mają jakąś blokadę prędkości? Jak wygląda spalanie tych skuterów?

Mój Neos (odblokowany) pali 3l/100km.

#66322 Reply
    axyt
    Uczestnik

Bartq napisał:

W innym wątku pisałem o użytkowanym przeze mnie S9:
    http://www.skuterowo.com/forums/topic/kymco-super-9-lc-czy-oplaca-mi-sie-kupic-pilne#post-66862

#66333 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    #66335 Reply
    radwan96
    Użytkownik

ee AraS mam pytanie do ciebie,te rolki 9.5g naprawdę zwiększają v-max bo słyszałem ze im cięższe tym większy v-max ale nie wiem czy to prawda

#66339 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Źle słyszałeś, to nie zależy vmax od ciężkości. Ja dałem ciężkie rolki, bo silnik ma dużo mocy i chciałem, aby pasek odrazu wchodził wysoko – lepsze przyspieszenie i dobry vmax.
    To bujda, co słyszałeś, że: cięższe lepszy v-max….

Ciężkość oczywiście też ma znaczenie na vmax, bo gdy za lekkie to wariator nie ma siły się wysunąć, co powoduje, ze pasek nie wchodzi na sam koniec talerza.

#66340 Reply
    radwan96
    Użytkownik

a jakie bys polecił na agility rs 50 2t?

#66342 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Jak masz serie, to zostaw takie jakie masz. Nikt jasnowidzem nie jest, każdy skuter inaczej reaguje na rolki.

Ale zostawmy temat, bo trzeba kolesiowi pomóc w wyborze skutera 🙂

#66367 Reply
    szyszu3
    Użytkownik

Może peugeot speedfight 2 ?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Skuter do 6000zł? Nowy, używany?
Twoje informacje:

Back to top button