Skuter coraz bardziej "mułowaty"

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #146225
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Mam skuter router bassa 2012 na liczniku 5300 i zauważyłem że skuter jest coraz bardziej mułowaty wolniej się rozpędza. Dlaczego tak się dzieje ? Kolega ma ten sam skuter tylko 1tys mniej przejechane jego jest żwawszy choć ja mam lżejsze rolki.

    #146227
    Seiandin
    Uczestnik
    • 5
    • 100Postów:

    Skontrolowałbym rolki, grubość paska czy nie ubyło mu zbyt dużo, wymienił świecę – to wszystko z mojej strony na początek.

    #146232
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Pesek 500km temu wymienłem na bando a na świecy NGK mam 2tyś.

    #146240
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Wyreguluj zawory, ja u siebie w 4t wymieniałem wariator sprzęgło bo był mułowaty a okazało się że wystarczyło wyregulować zawory i od razu lepiej 😀

    #146253
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Wyregulowałem ssący 0.05 wydech 0.06 a o co chodzi z pozycją “T”

    #146254
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Wyregulowałem ssący 0.05 wydech 0.06 a o co chodzi z pozycją “T”

    #146258
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Pozycja T czyli ustawienie zapłonu w odpowiednim miejscu. Po regulacji zaworów jest jakaś poprawa?

    #146262
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Trochę lepiej zapala lecz to samo wolno się zbiera a rolki są trochę wytarte
    a jeszcze jedno kiedyś koło 20km miał siłę że asz na koło rwał

    #146276
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Może masz pierścienie do wymiany? Sprawdź kompresje. A jakie obroty masz przy ruszaniu i przy jeździe już na max?

    #146277
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Nie mam obrotomieża a ile zapłacę za sprawdzenie kompresji?

    #146300
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Ale tak na słuch. Skuter wkręca się wysoko na obroty podczas startu aż do v-maxu? Zależy od serwisu, tu gdzie mieszkam biorą symbolicznie 5zł za sprawdzenie kompresji.

    #146307
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Przy starcie ma wysokie obroty tak jakby przegło ślizgało się po dzwonie potem obroty lekko spadają a przy 70 ma wysokie obroty

    #146320
    pawelek1991
    Użytkownik
    • 20
    • 124Postów:

    Załóż troszkę cięższe rolki. Jakie teraz masz zalożone? Seryjnie są chyba 5,8gram ja polecam Ci założenie 5,5 albo 5,2 gramy

    #146322
    Paweł Aleksiejczuk
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    przepraszam jestem nowy, nie wiem gdzie moge to zamiescic a mam powazny problem. moze komus oda mi sie pomoc…

    witam. mam wydaje sie bardzo powazny problem. pewnego razu podczas jazdy skuterem na pelnych obrotach zaczal mi sie dusic i gwaltownie zwalniac, nastepnie moglem kontynulowac jazde tylko na najnizszych obrotach, nie moglem dac wiecej gazu bo sie dlawil, czasami mial tylko takie przerwania ze na ulamek sekundy przyspieszal i potem znow to samo. nastepnego ranka chcialem go odpalic i nic, nie odpalil. zaprowadzilem go do znajomego. ten przypuszczal ze moze sie zatarl, lecz na poczatku zmienil swiece, ale to nic nie dalo, wiec zmienil cale serce skutera na nowe ( teraz pojemnosc jest 60, a nie 50). lecz problem nadal nie ustepowal, gdy stal na stopce i nie dotykal kolem napedowym ziemi to mozna nim gazowac ile wlezie, i na wiekszych obrotach. lecz gdy juz zaczne nim jechac to mniej wiecej do 50km/h moge dawac gazu normalnie, a potem juz zaczyna go dusic i znow moge jechac tylko na 1/4 gazu ze stala predkoscia 50km/h. w gazniku zostaly wymienione dyszki, ale to rowniez nic nie pomoglo. gaznik czyszczony itp.

    Czy jest ktos w stanie powiedziec co moze byc przyczynal takich zachowan ?.

    Dziekuje, pozdrawiam.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button