skuter chinol 80

Witam caly czas zmagam sie ze skuterem chinczykiem 80 ccm.Po wymienie cylindra na 80 cm nie odpala.Wiec postanowilem podlac Paliwa pod swiece po cbyba 25 kopnoeciu odpalil ale mial wysokie obroty i przy kazdym kopnieciu zalewalo filtr powietrza.Wiec myślałem , ze to przez gaznik (pomyslaem , ze cos tam sie w nim zacina) wiec dzis kupilem nowy 80 cm próbuję odpalic go z kopniaka i nic moge sobie kopac nawet 100 razy.Jest to dla mnie po prostu juz smieszne ile czasu moge zmagac sie z glupim malym skuterkiem.Co do montazu nowego zestawu 80 wydawalo mi sie , ze złożyłem wszystko w porządku.Ustawilem rozrzad na moje oko dobrze, zawory hmm co do zaworów staralem ustawic sie ssacy i wydechowy na 0.5.Szczelniomierzem natomiast robilem to kabinerkami nie posiadam klucza do zaworow.Czy przez zawory nie dokladnie ustawione skuter moze juz nie odpalac ?

Przez nie szczelne może nie odpalać a różnica ktora moglapwstac bo uzyłeś kombinerek może byc minimalna i nie ma wplywu czy 0.04 czy 0.06.Źle coś zlożyłeś i tyle ja stawiam na rozrząd i tyle zabek w przó i próba,ząbek w tył i proba.

okej okej a może być tak ,że jak ustawie ten rozrząd załóżmy dobrze to przy kopnięciu mógł by sie on przestawiać np o jeden żabek czyli juz by nie odpalił

Jeśli napinacz trzyma, to nie powinien przeskoczyć.

Chyba że łańcuszek rozciągnięty jak guma w majtach:D

O ile mamy jeszcze majty...

okej dzieki mam przejechane już około 14 tyś wiec może być rozciągnięty w sumie

Witam ustawiałem zawory w skuterze na 0.10 mm po czym póbowałem odpalic skuter 4 t i nic.Wiec odkrecilem znowu pokrywe od zaworow a zawory nie maja juz zandego luzu oba sa bardzo sztywne tak nie powinno byc prawda?

nie pownno tak być chyba że sprawdzałeś nie w tym miejscu co trzeba [nie ustawiłeś magneta na znaczniku]

okej dziekuje

bump.
skoro musisz podbijaj swój temat a nie zakładaj kolejny taki sam. tak to działa

Ustawlem te zaworki jak pisalem wczesniej iskra jest, paliwo dochodzi rorzad ustawiony dobrze dalej nic gaznik 80 nowy .Jakies pomysly ?

Może modul cdi do wymiany ? Iskrownik ? Wydaje mi sie , ze iskra po prostu pojawia sie w zlym momencie bo jak inaczej to rozumiec.Skoro wszystki jes dobrze ustawione a skuter nie odpala