Skuter chińczyk nie odpala paliwo jest iskra jest kompresja jest

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Skuter chińczyk nie odpala paliwo jest iskra jest kompresja jest

Tagi: 

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811 10 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #675705 Odpowiedź

Joachim Nowak
    Użytkownik

Kupiłem skuter od gościa . Przyjechał odpalonym skuterem, zgasiłem go załadowaliśmy na przyczepkę i pojechaliśmy do mojego miasta. Zdjeliśmy go z przyczepki a tu nic nie odpala gościu już pojechał w pizdu i musiałem go pchać . Stwierdziłem że nie ma kompresji wymieniłem cylinder ,tłok,głowicę wszystkie uszczelki ,olej,kopkę,świecę i pokrywę kopki,filtr powietrz,filtr paliwa,króciec. Gaźnik został wyczyszczony,paliwo z gaźnika tryska jak nie wiem iskra trochę słaba ale jest kompresja jest jak w nowym rozrząd ustawiony, koniki ustawione. Wszystko pięknie ładnie ale nie odpala POMOŻECIE MI ?

• Ten temat został zmodyfikowany10 miesiące, 2 tygodnie temu przez Joachim Nowak.
    • Ten temat został zmodyfikowany10 miesiące, 2 tygodnie temu przez Joachim Nowak.
    #675707 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

rozrząd o 180 stopni przestawiony?
    zawory w głowicy docierałes?
    kompresje mierzyłęs na tym nowym zestawie, ile ma?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #675709 Odpowiedź

Joachim Nowak
    Użytkownik

Rozrząd jest perfekcyjnie ustawiony
    Zaworów nie odbierałem.
    Nie mam sprzętu do mierzenia kompresji
    Dodam jeszcze że jak próbuje odpalać to co jakiś czas odbija kopkę

#675710 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to powiem ci co mi sie wydaje bo sprzetu na oczy nie wiedziałem.
    Jeżeli wszystko jest tak jak piszesz – to powinno odpalić bez problemu. Ale skoro nie odpala to jednak coś nie jest tak „perfekcyjnie” jak ci się wydaje.
    Gdyby taki skuter trafił do mnie i wysłuchał bym twoich deklaracji to bym kompletnie olał to co mówisz i sprawdzał po kolei wszystko od początku, odpowiednimi przyrządami.
    Tobie też radze tak do tematu podejść.
    Sprawdził bym czy ten rozrząd nie jest przestawiony o 1 pełny obrót wału w stosunku do wałka rozrządu (bardzo powszechny błąd) i jednak zmierzył kompresje. I jakby tu się okazało wszystko ok to bym wciągał mniej powszechne usterki typu klin na wale i takie tam..

#675711 Odpowiedź

Joachim Nowak
    Użytkownik

Mogę zdjęcia powysyłać
    A sprzęt do pomiaru kompresji ma mój znajomy to mogę zmierzyć
    A i możliwe żeby wydech był zatkany ?

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#675712 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wszystko jest możliwe. to trochę pytania do wróżki.
    to ty masz dostęp do sprzętu i pełną informacje o nim. my tu zgadujemy na podstawie kilku zdań opisu który wrzuciłeś i niejako „statystyki” usterek.
    Co nie oznacza że u ciebie jest wszystko OK co zrobiłeś ale np kabelek masy ci w międzyczasie przegnił i coś nie styka i przyczyna tego że nie odpala leży zupełnie gdzie indziej

#675713 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Skoro odbija kopka co jakiś czas to oznacza źle ustawiony rozrząd bo zapłon mieszanki następuje nie w tym suwie co potrzeba. Pozdrawiam

Nie pomagam na priv 😉
    #675732 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

albo tylko co jakiś czas zawory się szczelnie domykają i wtedy sa jakies resztki kompresji i próby zapłonu. tutaj cały czas jest dużo możliwości i przyczyn.

#675762 Odpowiedź

Joachim Nowak
    Użytkownik

Odpalił
    Tylko trochę głośno pracuje i przykopca na niebiesko

#675763 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Jak kopci na niebiesko to spala olej, coś źle złożyłeś lub nie dotarłeś zaworów i te mają przecieki

Nie pomagam na priv 😉
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter chińczyk nie odpala paliwo jest iskra jest kompresja jest
Informacje o Tobie: