Skuter Benzer Quebec 51cm

Witam
Chciałbym kupić skuter - poczytałem sporo na forum o chińskich produktach - zdania są podzielone - nie chodzi mi aby w tym wątku pisać o tym czy chińczyk jest do bani czy jest dobry , tylko chciałbym znać wasze zdanie na temat skutera Skuter Benzer Quebec 51cm (silnik 2T), czy jest to w miarę dobry wybór , ktoś ma jakieś opinie na jego temat ?. Mam 2,5 tyś na zakup a nie chce kupić markowej używki za 3 tysiące z 2000 roku . Bardzo proszę o wasze spostrzeżenia .
Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam

Nikt nic nie wie?

Benzer sprowadza dobre skutery. Wiem, bo kumpel sprzedaje Benzera i jakościowo widać różnicę w porównaniu do Rometów, czy Zippów w podobnej cenie. Niestety nie miałem okazji śmigać Quebeckiem. Jeździłem Benzerem Indianą 2T i powiem, że silnik ładnie pracuje i daje radę, jak na taką budę.

Jak dbasz tak masz :) Jak będziesz dbał to Ci długo posłuży. Kupisz jakiegoś katowanego trupa "Markowca" i potem rób z nim co chcesz. Chińczyki nie są takie złe. Taki dziadziuś z pobliskiej wsi zrobił swoim routerem bassą 20000km bez awaryjnie :) Co do benzera to Silnik ten sam jak w keeway-u i innych chińczykach 2T. Więc nie taki zły.

Fajnie panowie ze ktoś się wypowiedział bo będę właśnie kupował taki skuter za dwa tygodnie , to będzie mój pierwszy skuter który ma mi służyć do dojazdów do pracy czyli 24 kn dziennie.Nigdy wcześniej nie jeździłem na skuterach , ale właśnie myślę ze ten benzer może się sprawdzi, ale jak czytam tutaj artykuły na skuterowo to zastanawiam się czy te skutery sa takie wytworne , nie raz czytałem ze w deszczu to padaka ,faktycznie tak jest? Mam jeszcze jedno pytanie jaki kask wybrać integralny czy szczękowy , bo otwartego to chyba nie chce.

Oczywiście nie wytworne tylko mialobyc wywrotne ;-)

Musisz zwrócić uwagę na stan ogumienia. Większość skuterów ma zamontowane gładkie opony z mała liczbą nacięć. Jeżeli dojdzie do tego jeszcze twarda guma, to faktycznie może być niebezpiecznie na mokrej nawierzchni. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w skuterze zawsze występuje pewien moment hamujący tylnego koła spowodowany przekładnią zębatą. Zjawisko szczególnie niebezpieczne podczas jazdy po śniegu, gdy tylne koło nagle przestaje się toczyć i wpada w poślizg.
Jeżeli zamierzasz używać skutera w każdych warunkach atmosferycznych, to polecam oponki całoroczne, np:

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTc2MDEzOA==

Dzięki J23 , skuter odebrałem w sobotę - oponki jakie są na nim założone to opony firmy Doro - przeczytałem już na forum że są beznadziejne - także za jakiś czas będzie trzeba wymienić . W dniu dzisiejszym po raz pierwszy będę jeździł po Warszawie po ulicach , bo w sobotę przejechałem się 3 minuty bocznymi uliczkami , powiem szczerze że jestem jakiś zestresowany , osiem lat jeżdzę samochodem i nigdy nie miałem spiny , a dzisiaj jak mam jechać pierwszy raz to nie wiem czym ale się stresuje , może żeby mnie nie zmietli z drogi. Wieczorem podziele się informacjami jak się jeździło.