Skuter aprilia 50 - dusi sie.

Witam posiadam skuter aprilia 50 2t na gaźniku, mam takie objawy ze gdy dodaje gazu czasami wchodzi na obroty a czasami go zamula. Wymienilem zawór membranowy, nowy gaznik + regulacja, dwa różne filtry, nowa świeca i nadal jest to samo. Gdy włożę dodatkową gąbkę do filtra to działa lepiej co pewnie oznacza ze cos z powietrzem jest nie tak… ale nie moge znalezc rozwiązania. Regulowany gaznik byl kilkukrotnie ale za bardzo to on na tą regulacje nie reaguje nie wiem co robić w tej sytuacji. Wczesniej działał i po zimie nagle przestal dzialac :[ prosze o pomoc.

Pewnie dostaje się gdzieś lewe powietrze, dokładnie posprawdzaj szczelność.

W jaki sposób to sprawdzać?

Odpal i użyj jakiegos sprayu typu plak, jeśli jest nieszczelność spray dostanie się do komory spalania i złapie wyższe obroty, tylko oczywiście uwazaj :wink:

Czesc sprawdzilem wszystkie nieszczelnosci wymienilem krócieć i dalej to samo. Mam dysze 95 i nie reaguje na regulacje filtrem powietrza ma za duzo powietrza wiec zmienilem dysze na 100 i pluje paliwem do filtra powietrza. Wczesniej tez pluł ale z tego wzgledu ze gaznik byl pod tragicznym kątem i go przelewalo teraz na dyszy 100 smiga normalnie na duzych obrotach ale wylewa paliwo do filtra i po kilku km. zalewa caly filtr i gasnie + po ptakach. Regulacja iglicy na dyszy 95 lub 100 nie pomaga nawet pogarsza nie mam pojecia co robic…

Dodam że przelewa filter jak przytkam np. ręką dolot to przelewa przez ten otwór od dyszy głównej tak masakrycznie. Dodatkowo jak filter mam założony