Skuter 80cc 4T da radę ze startera?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Skuter 80cc 4T da radę ze startera?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mystek Mystek 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Witam, mam problem ze skuterem brata, jest to 4T 80cc. Problem jest taki że skuter nie chce odpalać z rozrusznika, tylko na kopa i to na zimno jest ciężko… raz odpali od 3 a raz od 30. Jest ciepły to za pierwszym. Świeca była czyszczona i nic.

1. Mechanik u którego byłem żeby naprawił skuter by można było odpalać ze rozrusznika jest dziwny, skuter stał u niego 3 dni po czym dzwoni: nie da się nic zrobić jego kompresja jest tak potwornie mocna że nie da rady, także skuter jest do odebrania…jedyne rozwiązanie to przekładka na 50cc ;(.

2. Kupiłem do niego nowy akumulator żelowy też u tego mechanika bo powiedział że wszystko wystarczy przeczyścić i będzie śmigać,(jeszcze przed odstawieniem do niego skutera) bawiłem się z tym i nic. Rozrusznik zaczyna kręcić i potem go jakby blokuje.

3. Czy ktoś z was jeździ na 80cc 4t 139qmb i odpala skuta normalnie z rozrusznika?. Proszę o waszą wypowiedź bo wydaje mi się że można to zrobić i to nie że kompresja jest potworna, tylko temu mechanikowi się pewnie nie chce ;/. Pozdrawiam!

Mystek
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dobrze Ci mechanik powiedział… masz za dużą kompresję.
    Możesz pokombinować z mocniejszym akumulatorem, dwoma uszczelkami między kraterem, a cylindrem oraz wymienić głowicę na odpowiednią pod nową pojemność.
    Poza tym odkręcacie manetkę przy odpalaniu? Bo to tylko utrudnia sprawę przy dużej kompresji.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Co za ludzie.. Podkładki to sobie podłóż … już nie powiem gdzie.

Wstaw aku 7ah i odpalaj beż żadnego problemu. A manetkę przy odpalaniu się tylko troszkę przekręca kiedy już zaczyna chwytać, nie od razu.

Ja jakoś 90cc odpalam od strzała.

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Siema AraS, aku mam nowe żelowe z tym że 5Ah. Będę pamiętać z tą manetką. Dacie link do jakiegoś dobrego aku 7Ah? Czy poprostu kupić byle jakie z allegro byle by miało 7Ah? 🙂

Mystek
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-12v-7ah-ytx7a-bs-atv-gwarancja-i2546166589.html Ten jest dobry, mam już go około roku i nie odstaje od stanu fabrycznego jak na razie 😉 Sprawdź wymiary, bo on jest dużo większy niż 5ah.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

80cm to nie 800cm, z rozrusznika normalnie odpali bez problemu. Mechanikowi robić się nie chciało, pewnie za mało by zarobił.

Może w Twoim skuterze akumulator jest za słaby, może rozrusznik się psuje, a może ssanie jest uszkodzone? Jeśli z kopniaka nie uruchamia się od razu, stawiałbym na ssanie albo regulację gaźnika. Możliwe również, że zawort trzeba wyregulować

Tak przy okazji, mechanik powiedział jaka kompresja jest „za duża”?

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Mechanik: Kompresja jest tak ogromna że nie da rady nic z tym zrobić, rozrusznik nie daje rady, albo kopać albo cyl 50cc ;/

Nie podawał niby jaka.

Mystek
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie