Skuter 50cc 2t nie chce odpalić.

Witam, mam problem z moim skuterem Leone Sepran 2t 50cc, wszystko seria. Zaczęło się od przerywania które po wymianie cewki, świecy i poprawieniu położenia modułu ustąpiło. Potem kiedy jechałem sobie spokojnie to nagle skuter zaczął mocno przerywać i zgasł. Skuter tez ma problem zeby odpalić na zimnym, jak sie mu zassa paliwa to dopiero odpala. Jest też taki problem że jak stoję to obroty spadają po czym skuter gaśnie i nie da się go potem odpalić, lecz gdy się poczeka tak z 10 minut to odpala bez problemu. Wymieniałem gaźnik z 17.5 na 19.5 bo był nieszczelny (gaźnik jest sprawny i pochodzi od mojego drugiego skutera Keeway Fact Evo), ku mojemu zdziwieniu w seryjnym gaźniku była zamontowana dysza 80 która może zalewać skuter chociaż nie wiem. Dysze zmieniłem na 70 i skuter normalnie odpala chociaż ma z tym lekki problem, na tamtym gaźniku też taki problem występował. Ostatnio skuter zgasł i nie chce w ogóle odpalić, iskra jest bo sprawdzałem, lecz swieca byla troche mokra, po wyczyszczeniu jej skuter odpalił po czym znowu zgasł i nie chce odpalić. O co może tutaj chodzić?

standardowo: jaka kompresja? (taka zmierzona manometrem) bo to podstawa diagnostyki 2T

nie mam tego przyrządu ale jak kopie kopką to troche oporu jest

Silnik ładnie pracuje dobrze sie skuter odpycha, nic w silniku nie slychac. Posiadam tez blokade na wariatorze (nie otwiera sie do pelna) skuter jedzie maksymalnie 50

to cudownie. ale trzeba zmierzyć kompresje.