Serwis Router Metro City w Piotrkowie Trybunalskim

Chciałbym wszystkich przestrzec przed serwisem w firmie: "Alicja Damek Firma Handlowa AD". Już wyjaśniam dlaczego: w lipcu 2012 kupiłem skuter Router Metro City (tak - wiem, chciałem kłopotów to sobie ich napytałem; ale skuter miał być użytkowany przez 60cio letnią kobietę i nie byłem pewien czy przypadnie do gustu jako środek transportu). W październiku na licznik "wskoczyło" 300 km co wiąże się z serwisem w autoryzowanym punkcie. Nawiązałem kontakt z firmą podana na stronach Rometu. Pan kazał przyjechać do swojego nowego domu, gdzieś na dalekiej wiosce. Serwis okazał się jakimś niewykończonym garażem z piaskową podłogą. Serwisant najpierw naużalał się jakie to "gówno" kupiłem i jakie problemy będę miał. Po czym zabrał się za serwisowanie czyli wymianę oleju w silniku (musiał biegać i szukać jakieś plastykowej butelki, która przecięta stanowiła pojemnik na zużyty olej; po czym uzupełnił olej w przekładni - miał spory problem bo do dyspozycji miał tylko jakąś brudną strzykawkę). Skasował mnie za to 120 PLN. Ale zwróciłem uwagę, że jest problem w instalacji elektrycznej (włączenie świateł paliło bezpiecznik). Pan - autoryzowany serwisant - stwierdził, że on się w to nie bawi, a elektrykę robi dla niego jakiś znajomy. Na moją prośbę zadzwonił do niego i ustaliliśmy, że skuter zostanie zabrany do tego elektryka (ale transport skutera miał być odpłatny - 100 PLN). Pan zabrał skuter, naprawił elektrykę - wymienił przekaźnik i...... zażądał 35 PLN... Ale o naprawie wskaźnika poziomu paliwa już zapomniał (mimo, że zwracano mu uwagę na ten problem). Przy odbiorze okazało się, że skuter ma złamany przełącznik kierunkowskazów. Zwrócenie uwagi na ten fakt spowodowało wymowny ruch ramionami i stwierdzenie, że "złamało się samo...". Po czym okazało się, że nie tylko złamany jest wyłącznik ale też uszkodzono w trakcie transportu plastykowe elementy obudowy. Pan nie chciał słyszeć o jakiejkolwiek konieczności naprawienia szkód, które powstały już po odebraniu przez niego skutera.
Trochę przynudziłem, ale chciałbym wszystkich uprzedzić przed tym "wysokiej klasy serwisem".