Router Bassa - 2 problemy

Od dzisiaj jestem szczęśliwym (jak narazie) nabywcą skutera Router Bassa 50 4T. Mam 2 problemy, a mianowicie:

1. Nie działa mi prędkościomierz (nie pokazuje prędkości z jaką jadę oraz ilości przejechanych km - nie zwiększa się). Jak to naprawić? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to jak krowie na granicy? : ) jestem zupełnie zielony w tym temacie, mam pierwszą styczność z pojazdem silnikowym
2. Nie działa klakson. Jak wyżej, jestem zupełnie zielony. Proszę o dokładne wytłumaczenie co i jak zrobić ;)

Z góry dzięki!
Krzysiek

z prędkościomierze to może być zepsuty ślimak bądż linka a z klaksona mogły sie poluzowac kabelki i nie maja styku

predkosciomierz...odp..na 100 % kolego w fabryce jak skladali zle skrecili kolo ....mianowicie jest dekiel ze szczekami ktory zakladasz do bebna kola...w deklu tym jest pierscien z dwoma wypustkami ktore mają trafic na 2 wyciecia wewn.bebna kola... blisko piasty.Jakis ułomek zakladal kolo i wypustki trafily na zewnetrzna czesc tulei dokrecil sruby i wygiol 2 wypustki z pierscienia odpowiedzialnego za naped slimaka.tyle na temat ..mysle ze pomogłem...