Romet Zetka czy Zipp Naken

Otagowano: , , ,

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #46923 Odpowiedz
      Jajowy95
      Członek

Witam wszystkich użytkowników. Prosze o pomoc a mianowicie mam zamiar kupić sobie motorower tylko nie wiem na jaki sie zdecydować czy na rometa zetke czy zippa nakena, mam 198cm i 75kg. Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki i doświadczenie (jeśli ktoś ma) z tymi motorkami.

• #46931 Odpowiedz
      madi
      Participant

wyższy ode mnie jesteś 😀
      Neken ma sprawdzony silnik 139FMB do którego można łatwo i tanio dostać części zamienne i tuningowe przy tym jest dość niezawodny a romet ma silnik… No właśnie, nie wiadomo jaki… Kiedyś był test na Skuterowo Nekena możesz obejrzeć

Router WS 50 2013
    • #46940 Odpowiedz
      Jajowy95
      Członek

No właśnie oglądałem ten test Nakena. I chyba skusze sie na zippa bo ma większe możliwości tuningu, a z tego co słyszałem to ten romet poza tym że ma pionowo ustawiony cilinder nie ma żadnych zalet

• #46953 Odpowiedz
      madi
      Participant

w kwestii osiągów to nie będzie miało znaczenia, że w Nekenie jest cylinder poziomy

Router WS 50 2013
    • #46978 Odpowiedz
      Jajowy95
      Członek

jednak wybór padł na zipp’a.
      Jak wy docieraliście swoje skutery,macie jakies porady i wskazówki i przestrogi na co mam uważać ?

• #46981 Odpowiedz
      MichalWujak
      Członek

Był spory artykuł o docieraniu w którym jest napisane wszystko, co trzeba wiedzieć: http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/ .

Neken to biegówka, więc masz większy wpływ na to, jak będzie wyglądało docieranie tzn. na jakich obrotach silnik będzie pracował. Mówiąc krótko: nie zamulać ani nie katować.

• #46984 Odpowiedz
      Jajowy95
      Członek

Dzięki wielkie za ten artykuł, szukałem go ale znalazłem ten drugi który nie był tak dokładnie napisany. Wielkie dzięki.

• #66899 Odpowiedz
      stig007
      Członek

Odświeżę trochę temat.
      Problem ten sam. Zipp jest tańszy ale Romet podobno lepiej wykonany.
      Który z nich kupić ??

• #66900 Odpowiedz
      lop16
      Członek

Ten który Ci się podoba jeżeli nie zwaracasz uwagi na to co napisal madi.

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Romet Zetka czy Zipp Naken
Twoje dane:

Back to top button