Romet Zetka czy Zipp Naken

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Romet Zetka czy Zipp Naken

Tagi: , , ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lop16 lop16 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Jajowy95
    Jajowy95
    Użytkownik

Witam wszystkich użytkowników. Prosze o pomoc a mianowicie mam zamiar kupić sobie motorower tylko nie wiem na jaki sie zdecydować czy na rometa zetke czy zippa nakena, mam 198cm i 75kg. Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki i doświadczenie (jeśli ktoś ma) z tymi motorkami.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

wyższy ode mnie jesteś 😀
    Neken ma sprawdzony silnik 139FMB do którego można łatwo i tanio dostać części zamienne i tuningowe przy tym jest dość niezawodny a romet ma silnik… No właśnie, nie wiadomo jaki… Kiedyś był test na Skuterowo Nekena możesz obejrzeć

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Jajowy95
    Użytkownik

No właśnie oglądałem ten test Nakena. I chyba skusze sie na zippa bo ma większe możliwości tuningu, a z tego co słyszałem to ten romet poza tym że ma pionowo ustawiony cilinder nie ma żadnych zalet

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

w kwestii osiągów to nie będzie miało znaczenia, że w Nekenie jest cylinder poziomy

Router WS 50 2013
    Jajowy95
    Użytkownik

jednak wybór padł na zipp’a.
    Jak wy docieraliście swoje skutery,macie jakies porady i wskazówki i przestrogi na co mam uważać ?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Był spory artykuł o docieraniu w którym jest napisane wszystko, co trzeba wiedzieć: http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/ .

Neken to biegówka, więc masz większy wpływ na to, jak będzie wyglądało docieranie tzn. na jakich obrotach silnik będzie pracował. Mówiąc krótko: nie zamulać ani nie katować.

Jajowy95
    Użytkownik

Dzięki wielkie za ten artykuł, szukałem go ale znalazłem ten drugi który nie był tak dokładnie napisany. Wielkie dzięki.

Zdjęcie profilowe stig007
    stig007
    Użytkownik

Odświeżę trochę temat.
    Problem ten sam. Zipp jest tańszy ale Romet podobno lepiej wykonany.
    Który z nich kupić ??

Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

Ten który Ci się podoba jeżeli nie zwaracasz uwagi na to co napisal madi.

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie