Romet Zetka czy Router WS50 – jeżeli chodzi o późniejszy mocniejszy silnik

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Romet Zetka czy Router WS50 – jeżeli chodzi o późniejszy mocniejszy silnik

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe madi madi 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe DYHA
    DYHA
    Użytkownik

Witam, mam 17 lat, lecz z racji na sytuacje finansową posiadam jedynie karte motorowerową, do niedawna jeździłem Polskim Ogarem 200, jednak psuł się tak często że dałem sobie spokój i pozbyłem się dziada.
    Jednak ręka mnie świeżbi do manetki i długo bez jakiegokolwiek pojazdu nie wytrzymam. Chciałbym sobie teraz kupić jakiś NOWY motorower biegowy żeby pośmigać nim bez zmarwien o uszkodzenia (gwarancja). Mam 2 typy – Zetka i Romet ws50, oba osiągami podobne, cenowo jednak już troszkę się różnią. Zetka jest o 1,5 tys droższa. Za rok mam zamiar zdać na prawko A2 (na A1 szkoda mi kasy) chciałbym wsadzić sobie wtedy większy silnik 125 cc. Wiem że zetka 50 ma tą samą ramę co zetka 125, więc powinna wytrzymać bez problemu. Natomiast WS 50 z tego co wiem ma słabszą ramę ale za to jest tańsza no i z tego co wiem to silnik mniej nawala oraz części do niego są tańsze ze względu na dużą popularność.

Co byście mi polecili w tej? Najbardziej martwi mnie awaryjność silnika zetki w porównaniu do ws50, jednak na oryginalnym silniku będzie jeździć tylko z rok więc w sumie?
    A może w ogóle jakiś inny sprzęt by się nadał?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Bierz WS 50, za rok sprzedasz i kupisz np. rometa k125.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe DYHA
    DYHA
    Użytkownik

Właśnie bardziej mi się chyba opłaca kupić nowy silnik niż sprzedawać. Po roku stracę sporo na wartośći motoroweru a nowy/w dobrym stanie silnik kosztuje ok. 400 zł
    Czy się mylę?

Zdjęcie profilowe Dawidos112
    Dawidos112
    Użytkownik

Ja raczej radzę routera wiem że rzadziej się psuje, natomiast kolega mający zetkę częściej ją naprawia niż na niej jeździ

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

co z tego że silnik przełożysz jak nie przerejestrujesz tego na 125… A za jazdę motorowerem z silnikiem 125 od ręki Ci dowód zabiorą.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe DYHA
    DYHA
    Użytkownik

Nie ma możliwości przerejestrowania? Jesteś pewien? To w takim razie chyba faktycznie wezmę Routera.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

nie jestem pewien, zadzwoń lub przejdź się do wydziału komunikacji tam dostaniesz 100% potwierdzenie

Router WS 50 2013
Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie