Romet Zetka czy Router WS50 – jeżeli chodzi o późniejszy mocniejszy silnik

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #128038
    DYHA
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam, mam 17 lat, lecz z racji na sytuacje finansową posiadam jedynie karte motorowerową, do niedawna jeździłem Polskim Ogarem 200, jednak psuł się tak często że dałem sobie spokój i pozbyłem się dziada.
    Jednak ręka mnie świeżbi do manetki i długo bez jakiegokolwiek pojazdu nie wytrzymam. Chciałbym sobie teraz kupić jakiś NOWY motorower biegowy żeby pośmigać nim bez zmarwien o uszkodzenia (gwarancja). Mam 2 typy – Zetka i Romet ws50, oba osiągami podobne, cenowo jednak już troszkę się różnią. Zetka jest o 1,5 tys droższa. Za rok mam zamiar zdać na prawko A2 (na A1 szkoda mi kasy) chciałbym wsadzić sobie wtedy większy silnik 125 cc. Wiem że zetka 50 ma tą samą ramę co zetka 125, więc powinna wytrzymać bez problemu. Natomiast WS 50 z tego co wiem ma słabszą ramę ale za to jest tańsza no i z tego co wiem to silnik mniej nawala oraz części do niego są tańsze ze względu na dużą popularność.

    Co byście mi polecili w tej? Najbardziej martwi mnie awaryjność silnika zetki w porównaniu do ws50, jednak na oryginalnym silniku będzie jeździć tylko z rok więc w sumie?
    A może w ogóle jakiś inny sprzęt by się nadał?

    #128045
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    Bierz WS 50, za rok sprzedasz i kupisz np. rometa k125.

    #128049
    DYHA
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Właśnie bardziej mi się chyba opłaca kupić nowy silnik niż sprzedawać. Po roku stracę sporo na wartośći motoroweru a nowy/w dobrym stanie silnik kosztuje ok. 400 zł
    Czy się mylę?

    #128054
    Dawidos112
    Użytkownik
    • 5
    • 19Postów:

    Ja raczej radzę routera wiem że rzadziej się psuje, natomiast kolega mający zetkę częściej ją naprawia niż na niej jeździ

    #128063
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    co z tego że silnik przełożysz jak nie przerejestrujesz tego na 125… A za jazdę motorowerem z silnikiem 125 od ręki Ci dowód zabiorą.

    #128069
    DYHA
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Nie ma możliwości przerejestrowania? Jesteś pewien? To w takim razie chyba faktycznie wezmę Routera.

    #128088
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    nie jestem pewien, zadzwoń lub przejdź się do wydziału komunikacji tam dostaniesz 100% potwierdzenie

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button