Romet Z50: wibracje, niska vmax

Witam kolegów
Odkąd kupiłem Rometa Z50/72 (silnik 4t) zdążyłem zauważyć, że przy prędkościach 65-70km/h wchodzi w duże wibracje, aż strach dotknąć zbiornika w czasie jazdy, a czuć je nawet na kierownicy. Druga sprawą jest niska prędkość maksymalna. Wydaje mi się że tuning na 72 ccm powinien dawać 80km/h na spokojnie. Tymczasem tyle wyciąga z górki i z wiatrem. Normalnie pojedzie około 70-75 km/h i to przy w/w wibracjach (waga kierowcy ±70 kg). Dodatkowo od prędkości 70 do tych powiedzmy 80 rozpędza sie doslownie kilkanascie sekund. Czy ktos wie jak można temu zaradzić? Czy może to normalne w chinczykach? Bo chciałem nieco zwiększyć vmax poprzez zmianę dyszy czy wydechu, ale jeżeli prędkość 80-85 ma być przy takich wibracjach to chyba podziękuję…
(Prędkość mierzona GPS-em)

po pierwsze to “tuning na 72cm” nie oznacza że wzrosła ci moc tylko że zmieniłes pojemność. Moc to wzrośnie dopiero jeżeli przy tym tuningu na 72cm spełnisz warunki typu: dobrany zestaw, własciwa regulacja…itd
a to sie niekonicznie dzieje zawsze.
Wibracje to może być zarówno kwestia ramy, opon (bardzo wazne!), kół, luzów w zawieszeniu…itd
po prostu to cp daje rade przy 45km/h nie musi sie sprawdzac przy 60km/h. ja np jak zacząłem przekraczać 60km/h to musiałem zmienić opony i wyważyć koła bo sprzęt zaczynał podskakiwać jak głupi

Ok dzięki, A jak zbadać przyczynę tych wibracji? Słyszałem że czasem chodzi o to że w motorowerach nie ma wałka wyrównoważającego i nic się z tym nie da zrobić…

to zależy jaka to wibracja, jak odczuwana, jak mocna. jakby to było od silnika to byś to miał na każdym biegu przy określonych obrotach a nie dopiero przy 70km/h ale to też tak nie do końca bo może dopiero przy dużych obciążeniach da sie je odczuc. jak pisałem - to wszystko zalezy.
O tych wibracjach silnika w tych jednostkach już było pisane wiele razy

Swoją drogą “tuning” robił poprzedni właściciel. I zmienił tylko cylinder, bo to raczej taki prowizoryczny tuning. Niestety motorower kupiony na wsi to i stan techniczny jest jaki jest…ale dzięki za pomoc.