Romet rxl 50 wymiana cylindra

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Romet rxl 50 wymiana cylindra

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Druid Druid 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kamil2055
    kamil2055
    Użytkownik

Witam posiadam rometa rxl 50 z 2008r. i chce w nim wymienić cylinder bo orginalny ma już ponad 16tyś przebiegu , i mam takie pytanko czy bez obaw mogę zamówić ten cylinder czy będzie wszystko pasowało i wgl z góry dzięki.
    http://allegro.pl/cylinder-glowica-100cm-4t-skuter-gy6-139qmb-dysza-i5013131667.html

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Tak będzie pasować ale ja bym takiej poj na wał z przebiegiem 16tyś ni zakładał.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    kamil2055
    Użytkownik

Wał jest wymieniony ok. 2tyś temu bo padł także obecny jest w dobrym stanie

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

No to śmiało:)

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Tylko przed złożeniem całości, sprawdź głowicę (zawory) na szczelność. To że zmontowana, nie znaczy że spasowana. Ja też kupiłem głowicę która miała być dotarta, a zawory przeciekały jak stare przerdzewiałe wiadro. Zorientowałem się o tym dopiero po złożeniu całości gdy ni chu chu nie mogłem go odpalić. Niepotrzebnie sobie roboty narobiłem.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak mówi doświadczenie w zasadzie nigdy w tych głowicach zawory nie są dotarte. Co zresztą można ocenić po stanie gniazd i przylgni zaworowych.Jeżeli nie ma tam śladów współpracy tych elementów to znaczy że docierane nie były – a na ogół nie są wykonywane w takim rygorze technologicznym żeby tego nie potrzebowały.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    kamil2055
    Użytkownik

Znaczy ja kupuje części z allegro a montować to mi je będzie mechanik w serwisie

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

I niech ten mechanik ci dotrze zawory przed montażem.

kamil2055
    Użytkownik

A jak myślicie ile takie dotarcie zaworów i zamontowanie całego tego zestawu będzie kosztować ?

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Jak ktoś Ci będzie docierał to może sobie policzyć bo roboty trochę z tym jest i niestety nie wiadomo jak Ci to zrobi. Jak samemu – a zrobisz to dobrze i dokładnie – , to koszt tyle co za ew. pastę do docierania (ja użyłem proszku ściernego od szklarza + olej silnikowy = papka do docierania) i kawałek wężyka gumowego fi=5 mm. No i trochę cierpliwości i czasu. Satysfakcja gwarantowana.
    Zmontowanie całości to nie jakaś wielka filozofia. Opisów w necie pełno, jak masz dryg do mechaniki to to ogarniesz.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie