Romet RXL 50 2T - tuning.

Cześć, czy jest możliwa zmiana silniku z 2T (50 ccm) na 4T (80 ccm)?
Skuter mam nowy - przejechane 500KM.

Wszystko jest możliwe. Wystarczy wyciągnąć cały silnik z wszystkimi podzespołami i włożyć inny ;D Chyba... Ale zupełnie nie opłacalne. Lepiej kupić po prostu nowy skuter...

Wiesz, taki silnik jak ostatnio spojrzałem to 800zł, a za to nowy skuter ok. 3400zł.

Nowe skuterki kosztują od 1500zł w 4T. Poza tym, powiedz mi w jakim celu to chcesz zrobić. Po co kupowałeś 2T, a teraz chcesz zmieniać na 4T.

P.S. Przecież do 2T też możesz zamontować cylinder 80ccm...

Bo kopci strasznie ten 2T.

// W dodatku to nie ja wybierałem skuter, a rodzice - dostałem go na urodziny.

To może go przytarłeś, że kopci? Nie jest powiedziane, że 2T ma kopcić. Mi np. kopci tylko pierwsze 15-20sekund po odpaleniu, ale to z winy taniego oleju z orlenu (wcześniej na mobilu nic nie kopcił).

Nie sądzisz, że 2T jest lepszy. 4T jest słabszy, ma gorsze osiągi itd.. Jedyny plus to taki, że z litr benzyny mniej pali...

Musiałbyś znaleźć od takiego skutera gdzie pasują mocowania, czasami zdarza się tak że nawet od 125 pasują więc może trafisz na jakąś okazje i uda ci się kupić 80ccm

Na 80cm3 nie znajdziesz pasującego silnika od chińczyka. Pasującego. Ale jest jedna opcja którą Romet wprowadził w niektórych swoich skuterach. Przejście z 2T na 4T bez spawania itp. Zrób dokładne zdjęcia przestrzeni między silnikiem a ramą. Wtedy Ci powiem czy twoja Rama ma miejsce na mocowania. Ale ostrzegam że to wkładane mocowanie może być niedostępne u Rometa.

Z drugiej strony jak się bawić to na całego i zamontować kompletny silnik 152qmj. 125 cm3 i 8 KM.

A potem skuter nie przejdzie przeglądu i nie nacieszysz się nim zbyt długo...

Przegląd mam za dwa lata.

Ryglos napisał:

To może go przytarłeś, że kopci? Nie jest powiedziane, że 2T ma kopcić. Mi np. kopci tylko pierwsze 15-20sekund po odpaleniu, ale to z winy taniego oleju z orlenu (wcześniej na mobilu nic nie kopcił).
Nie sądzisz, że 2T jest lepszy. 4T jest słabszy, ma gorsze osiągi itd.. Jedyny plus to taki, że z litr benzyny mniej pali...

Dlatego zamiast 50ccm3 chcę 80ccm3.

// Jednak nie zamieniam, za drogo cosik. Dzięki za pomoc ;)

Ale przecież możesz zamienić 50cc na 80cc. Koszt to jakieś 200zł.

Kup nowy cylinder 80cc i git. Zaplacisz na allegro około 300zł i masz 80. Zakładnie 4t jest nie oplacalne. A ze kopci i wiecej pali. TO nic takiego,ze kopci to moze byc wina oleju ;D