Romet Ogar 202 Fi - blokady

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet Ogar 202 Fi - blokady

Tagi: 

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Kamil 1 tygodni, 2 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #693354 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Panowie moduł nic tu nie da, trzeba zmienić mapę wtrysków a to można zrobić albo w serwisie rometa albo kupując ecu ze zmienionymi mapami. Jest to zasługa EURO 4. Wiem, że dellorto produkuje odblokowane ecu ale do jakich silników to nie mam pojęcia.

Nie pomagam na priv 😉
    #693492 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe berthold61
    berthold61
    Użytkownik

Tylko znając pazerność to ten moduł kosztuje więcej niż stary typ plus nowy gaźnik i wszystko co z tym związane aby być bez normy 4 .

berti

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #693653 Odpowiedź

Kamil

Ja będę próbował robić jak gość na filmiku co wcześniej wstawiłem , moduł jest zębatka z przodu 16 dałem teraz wymiana gaźnika na zwykły nie elektroniczny i zobaczymy co będzie , jak zrobię dam znać

#693687 Odpowiedź
    berthold61
    Użytkownik

Ja też doszedłem do wniosku że sensu wymiany modułu nie widzę bo wywalenie 500 zł w błoto nijak się ma , więc nowy gaźnik starego typu to max 80 zł plus linka niech będzie razem 100 zł nowy odblokowany moduł starego typu to max 80 zł dołóżmy jeszcze cewkę choć myślę że nie potrzeba i nawet 2 stówek nie wydamy i samo się ciśnie aby dołożyćdo zestawu nowy cylinder z głowicą za ok 180 zeta i dalej nie jesteśmy przy samym module to i na jakiś wariator lepszy by wystarczyło .

berti
    #693693 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Firana11
    Firana11
    Użytkownik

Jeśli chodzi o tunnig ogara (na gaźniku elektronicznym) to nie trzeba wymieniać gaźnika na ,,gaźnik starego typu”. Wystarczy zmienić moduł zapłonowy na odblokowany i założyć 72cc oraz zmienić zębatkę tylną ( moja ma 56 zębów) na mniejszą.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #693694 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

berthold61 W silniku 139fmb nie ma wariatora.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 tygodnie, 3 dni temu przez Zdjęcie profilowe Firana11 Firana11.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 tygodnie, 3 dni temu przez Zdjęcie profilowe Firana11 Firana11.
    #693716 Odpowiedź
    berthold61
    Użytkownik

Mowa była o 139Qmb , musiałbym w papiery zerknąć ale Chińskie skuterki mają 139QMB , ale wariator to sprawa drugorzędna czy tam inne zębatki ważniejsze aby pokonać wroga czyli euro4 nie za pomocą modułu za pół tysiaka tylko jak już to wg starej szkoły bez normy a w zamian mamy tuningowany porządny motorek i w kieszonce zostanie na zgrzewkę piwa .

berti
    #693718 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

berthold61 Mógłbyś podać link do tego modułu za 500zł?

#693801 Odpowiedź
    berthold61
    Użytkownik
    #693827 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

berthold61 Ten moduł nie pasuje do ogara 202 Fi(ogar ma moduł ECU na 8 pin), gdyż to jest moduł do silnika 139Qmb,a nie do 139fmb.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 24 łącznie)
Odpowiedz do: Romet Ogar 202 Fi - blokady
Informacje o Tobie: