Romet Ogar 202 Fi - blokady

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet Ogar 202 Fi - blokady

Tagi: 

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Kamil 4 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #666318 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe FilBrud7
    FilBrud7
    Użytkownik

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Rometa Ogar 202 Fi z 2019 w wersji z wtryskiem paliwa. Jeżdżę nim stosunkowo niedługo (niecały miesiąc) i mam przejechane ok. 140 km. Niestety zauważyłem, że motorower słabnie na wzniesieniach, a także nie osiąga „zawrotnych” prędkości. Wspomnę jeszcze, że motorower fabrycznie zablokowany jest do 45 km/h. Nie chodzi mi o to, aby zrobić z pięćdziesiątki ścigacza, ale bardziej o to by podbić jego osiągi do 60 km/h. W związku z tym chcę dowiedzieć się czy jest to możliwe. Z góry uświadamiam,że nie interesuje mnie zmiana silnika ani jego modyfikacja. Słyszałem natomiast o blokadzie w module zapłonowym, która podobno w dużym stopniu zaniża osiągi.

Filip
    #668830 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe mihub
    mihub
    Użytkownik

Witam
    Mam taki sam problem, i nie mogę nic znaleźć na ten temat. Czy próbowałeś wymianę tego modułu?
    Czy może ktoś wie jak poprawić osiągi Ogarka 202 fi?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #670170 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Firana11
    Firana11
    Użytkownik

Witam!

Temat aktualny?

#672123 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pist0N
    Pist0N
    Użytkownik

Witam. Ktoś próbował odblokowywać tego Ogarka 202 Fi? Bo też mam problem z tymi blokadami w tym modelu ze wtryskiem. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Pist0N
    #672126 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

Witam.W Ogarze 202 Fi wystarczy tylko założyć odblokowany moduł zapłonowy,ponieważ nie ma innych blokad w starszej wersji była blokada na gaźniku.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat temu przez Zdjęcie profilowe Firana11 Firana11.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat temu przez Zdjęcie profilowe Firana11 Firana11.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #672132 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ERRORNICK
    ERRORNICK
    Użytkownik

Witam serdecznie, miałem taki problem. I powiem tak sam moduł zapłonowy nic nie pomoże ani zmiana cylindra. Ogólnie najlepiej pojechać do serwisu rometa bądź sklepu gdzie go kupowaliscie i tam zmienia wam plan modułu czy jakoś tak to się nazywało koszt około 300-400 zł. Ja mając tego ogarka najpierw zmieniłem cylinder na 72 i z 43 zaczął jechać 45 potem napęd i cofal się w czasie z prędkością 48 kmh. Moduł odblokowany kupiłem za 35 zł nic to nie dało. Dopiero jak pojechałem do serwisu odblokowaniu Mo go i jechał 80 kmh. Zapłaciłem 350 zł

ERRORNICK
    #672150 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

Witam, w moim ogarze wystarczyło zmienić moduł zapłonowy na odblokowany.Na zablokowanym jedzie max 50 km/h i 8 tys. obr.
    a na odblokowanym 60 km/h – 70 km/h.

#679049 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pist0N
    Pist0N
    Użytkownik

@firana11 jaki moduł zapłonowy kupiłeś? Możesz podać jakiś link?

Pist0N
    #693279 Odpowiedź

Kamil

Ja kupiłem taki moduł i kręci ponad 11 tys : https://allegro.pl/oferta/modul-zaplonowy-odblokowany-inca-tuning-dc-4-piny-7798376356?snapshot=MjAyMC0wOS0wN1QxMzowNjo0OC4xNjBaO2J1eWVyOzI2YmFkYjI3ZDAzYjgwNjA1YmExZTZiMDdjOTA2OTczYTgzZjc2ZjlhMjYzZTA5NTQ5NWE3ZGJhNjRhNjg2YjQ%3D . Na YouTube jest filmik jakie są blokady ja go znalazłem jak wpisałem ogar 202 fi trwa niecałe 3 min

#693281 Odpowiedź
    Firana11
    Użytkownik

Mam identyczny moduł od ponad roku.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
Odpowiedz do: Romet Ogar 202 Fi - blokady
Informacje o Tobie: