Romet 777 4T – słaby v-max i przyspieszenie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Romet 777 4T – słaby v-max i przyspieszenie

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Specter Specter 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Specter
    Specter
    Użytkownik

Witam. Od jakiegoś czasu walczę z moim rometem. Mianowicie jego v-max na prostej to licznikowe 50 km/h a przyspieszenie też nie powala. Z różnych wypowiedzi na forach można wywnioskować, że v-max odblokowanego skutera 4t 50ccm może spokojnie sięgać 70-75 km/h. W moim romecie zdjąłem już wszystkie blokady jakie mogłem: tuleja na wariatorze, zmieniony filtr paliwa, zmieniona dysza główna w gaźniku, wyjęta rurka z filtra powietrza, odwrócona podkładka między króćcem a silnikiem, złotej śrubki w gaźniku nie miałem i zawirowywacza spalin też nie. Skuter z dużej górki potrafi nawet zamknąć licznik więc chyba nie ma zablokowanego modułu. Posiadam zakupiony czekający na założenie cylinder 72ccm, jednak przed tym chciałbym się upewnić że nic nie będzie go niepotrzebnie dławić. Dlaczego mimo zdjęcia (chyba) wszystkich blokad skuter jest taki powolny?

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Jeżeli masz cylinder 49cc, to nie widzę sensu zmiany dyszy. Moduł sam w sobie zawsze jest blokowany. Blokada polega na odcięciu zapłonu przy wyznaczonych obrotach. To, że z górki jedziesz szybciej jest normalne, bo nawet jak byś wyłączył silnik, to skuter będzie się staczał pchany własną masą.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Specter
    Użytkownik

Czyli różnica prędkości na prostej i z górki nie świadczy o braku blokady na module? Jeszcze jakiś pomysł co to może tak go spowalniać?

Zdjęcie profilowe kamildre
    kamildre
    Użytkownik

Kolega Deep_Nothing… ma racje, bardzo możliwe że spowalnia go moduł, po jego zmianie, na najtańszy ale odblokowany jego obroty wzrosną, (osobiście polecam new racing), bo wszystkie ich modele są odblokowane, mi pomógł o 10 km/h, prędkość z górki nie ma nic wspólnego z blokadą, możesz sprawdzić jaki masz kolor świecy (powinien być lekko bazowy), możesz spróbować wypolerować papierem ściernym króciec ssący (między gaźnikiem a głowicą), o to chodzi żeby był gładki, bo nie tamuje przepływu mieszanki, daje to zawsze ok, 4 km/h więcej

Specter
    Użytkownik

Ok, a co mi da sprawdzenie koloru świecy? Tzn słyszałem że oznaką dobrze wyregulowanego gaźnika jest świeca koloru kawy z mlekiem ale co to ma wspólnego? Oprócz tego, podobno odblokowane króćce mają 20 mm średnicy, a mój ok 17 mm, czy wg was zmiana na taki o 3 mm szerszy cokolwiek da?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

możesz spróbować wypolerować papierem ściernym króciec ssący (między gaźnikiem a głowicą), o to chodzi żeby był gładki, bo nie tamuje przepływu mieszanki, daje to zawsze ok, 4 km/h więcej

daje też to że są większe kłopoty z odpaleniem kiedy jest zimniej. to jest wyczynowa modyfikacja ale nie użytkowana codzień

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Specter
    Użytkownik

Wombat, a zmiana króćca na 3 mm szerszy coś da?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak zmienisz też gaźnik

Specter
    Użytkownik

Jaki polecasz we w miarę przystępnej cenie?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tu nie bedzie przystępnej ceny. Albo go musisz z robić kompleksowo albo tego nie ruszaj bo jak zrobisz po taniości to bedzie czapka problemów.
    Masz seryjny silnik, pościągaj blokady i tyle.Nie inwestuj w gąźniki, króćce. Jak chcesz wydac to kup dobry wydech i dobry warioator z paskiem.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie