Romet 747eco z 2013r 4T podwójnie nabija kilometry

Witam wszystkich jako że jestem tu nowy. Kupiłem nowego rometa jak w temacie i mam z nim kłopoty. Z okolic sprzęgła dochodzą dziwne dźwięki jakby metaliczne na nasilające się wraz z ruszaniem jakby pod obciążeniem coś się działo.Dzwoniłem do serwisu gość przyjechał i powiedział że to normalne odgłosy ze sprzęgła, i po jakimś czasie ustaną. A drugie to to że licznik kręci prawie podwójnie kilometry, z początku nie zwracałem uwagi ale potem po przejechaniu około 3km pokazał prawie 5km, w czym może być problem serwisantowi jeszcze nie zgłaszałem ale jak pojadę na pierwszy przegląd to żebym był już oświecony w temacie i żeby gość mnie nie zagiął swoją wiedzą,ma może ktoś taki przypadek z licznikiem a może producent celowo go kręci na szybszy przegląd?

mój licznik zaś zaniża kilometry. na 100 m licznikowe muszę zrobić około 170 m realnych . zbytnio się tym nie przejmuje :)

Możliwe, że Ci się blaszki od ślimaka odgięły przez co np. po zwolnieniu one dalej się kręcą. Odkręć przednie koło i zobacz