Romet 727 Premium 10 - 12

Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałem poznać opinie o tym skuterze, gdyż zamierzam go kupić. Nie chodzi mi tu o Rometa 727 Eco, choć nie wiem czym się różnią oprócz wyglądu.

Poza tym to czym się różni Premium 10 od Premium 12 ? Silniki oby dwa mają 4T. Różnią chyba się tylko rozmiarem kół. Jeden ma 10 calowe, a drugi 12.

Piszcie ; ]

Odświerzam

Sinik ten sam - przekładnia jest jedynie dłuższa. Teoretycznie lepiej będzie jeździł ten na 10" kołach a w praktyce lepsze są 12 bo mają szersze opony i mniej szują dołki.

Ja gdybym miał do wyboru to wziąłbym ten z większymi kołami. Dużo wygodniej będzie się jechało.

No niby tak, lecz ten 12" to jest droższy, a mój budżet bardzo mały.
Chyba jednak wybiorę tego 10", ponieważ i tak będę nim jeździł tylko po mieście, i czasem jakiś wypad poza miasto.

Sprawę różnicy mamy za sobą.
A może ktoś z forum ma ten skuterek ? Albo chociaż ten 727 Eco, bo to ten sam silnik pewnie.

Wierz mi że z czasem przychodzi apetyt na moc i prędkość. Może nie teraz, ale w następne lato będziesz interesował się tuningiem twojego skutera i będziesz już jeździł dużo lepiej. Więc lepiej będzie Ci kupić tego na kołach 12".

Choć w korkach odrobinę lepsze będę koła 10" skuter wydaje się wtedy krótszy i niższy. a czasem korki tworzą się w miejscach gdzie nie można ich ominąć i trzeba się przeciskać raz z lewej raz z prawej.

Tak jak ostatnio jadę sobie 2 km na obszarze wyłączonym z ruchu (taki paskowany) na środku jezdni (Przydał by się wygodny turystyczny skuter). Potem jest przerywana linia to zjeżdżam na pobocze i kolejne 2 km tak jadę. Dojeżdżam do ronda w Stojadłach przed Mińskiem Mazowieckim i tam są dwa pasy: jeden zjazd z ronda prowadzący do McDonalda i innych, drugi prosto na Mińsk. I teraz poczułem co to prawdziwy korek, dwa tiry obok siebie: nie przecisnę się między nimi (tak bardzo chciałbym mieć Rometa 727), wycofuje, zaglądam na prawą, nie da rady, z lewej jest miejsce. Podjeżdżam kawałek, stawiam go na nóżce, przenoszę taką podstawę z biało czerwoną tablicą na krawężnik (takie oddzielenie obu pasów, przeprowadzam skuter i przestawiam to na miejsce. Mina puszkarzy - bezcenna. Muszę pomyśleć o nagrywaniu filmów podczas jazdy.

Oj rozpisałem się. Jeśli masz mały budżet lepiej jest kupić dobrego niż potem narzekać. W podobnej cenie jest jeszcze jeden mały Romet - 707 Explode. Jeździ jak wściekły a w korkach jest idealny.

http://moto.allegro.pl/skuter-romet-707-explode-poekspozycyjny-i1659808409.html

http://moto.allegro.pl/skuter-romet-707-explode-rabat-20-slask-i1669159744.html

707 ma silnik 2T czyli jest mocniejszy ma dość fajną stylistykę ale większe spalanie.

A co do 727 to jeżeli ci zależy na kasie to weż 727 eco ten sam silnik tylko dwa hamulce bębnowe taka wada.

No właśnie myślałem na 727 Eco, ale z tymi bębnami to trochę "lipa".
Myślałem na 707 Explode, ale właśnie ma 2t, a mi zależy na małym spalaniu.
W sumie za 2300zl chyba nie kupie nic lepszego od Romka 727 premium ?. Może i jakiś kingway, ale do nich to mam uprzedzenie.

Kurde. Dzwoniłem do firmy Hit-Bit z Wrocławia, i tego 727 za 2300zl mają tylko do końca czerwca, lub do wyczerpania zapasów.
A jak zapytałem o 727 premium na kołach 12" to one są po 3024 zł (cena katalogowa).