Remont silnika 4T - warto?

witam.

mam pewien dylemat.

otóż silnik mojego skutera (typowy 139QMB) kopci i bierze olej. Podejrzewam uszkodzone pierścienie, ale nie w tym rzecz.
Czy opłaca się zmieniać w nim cylinder z tłokiem i głowicą na 60ccm? Do tego w późniejszym czasie odblokowany moduł i lepszy gaźnik. Czy lepiej dać sobie z nim spokój i kupić nowy silnik?

Warto - remont w tych silnikach kosztuje grosze, zamknie się kwotą 200zł za przyzwoity zestaw z własną robocizną. Jedyna uwaga jest taka że jak już masz zmieniać cylinder na większy to wstaw 72cm. Koszt taki sam - robota tak samo, a efekt będzie więcej niż zadowalający. :-)

A masz może namiary na jakiś dobry sklep internetowy z częściami? :) Na allegro szukałem to mają tylko 80ccm, to według mnie trochę za dużo.

Mój kumpel przy skuterze założył 80 ccm i ci powiem że lepszy start ma ten w originale 50 ccm, ale po 100m widać różnicę. Ja korzystam z motor-x.pl i jestem zadowolony. Ceny atrakcyjne. Szybka dostawa. Nw jak z gwarancją ale na razie kilka rzeczy od nich kupiłem i jak dotąd jest ok. Z allegro nie polecam kupować/