Rejestracja motoroweru a euro

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #667795
    007S007
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

    Witam
    Mam okazje kupic od znajomego yamahe aerox ktora ma od nowosci (kupil w salonie w 2011 roku) ma do niej fakture oraz homologacje. Ale wspominal ze jak chcial ja zarejestrowac w 2017 to mu odmowili z powodu tego ze motor nie ma jakies normy euro czy cos takiego.
    Fajna okazja bo ta yamaha ma tylko 130 km przebiegu ale boje sie ze bede musial pozniej kombinowac z jakas zmiana ramy czy cos ?
    Spotkaliscie sie z takim przypadkiem ?

    Przy okazji pozdrawiam poniewaz to moj 1 post 🙂

    #667797
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jeżeli nie był zarejestrowany przed wejściem ustawy o obowiązku o normie euro to już teraz go nie zarejestrujesz. potrzebujesz dawcy kwitów i ramy od nich

    #667803
    007S007
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

    Ale podobno prawo nie dziala wstecz? a przeciez w 2011 spelnial normy

    #667804
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to go trzeba było rejestrować w 2011

    dlatego dealerzy rejestrowali na siebie swoje stany magazynowe i kupowałes juz pojazd zarejestrowany “do przerejestrowania” a nie rejestracji. nie można tego obejść.

    #667806
    007S007
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

    Ehhh no co za głupota. Trudno w takim razie odpuszczam temat mimo tego że nie widze podstawy prawnej do odmowy rejestracji.

    #667807
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    skoro nie widzisz podstawy to idź do wydziału komunikacji i rejestruj. Zaargumentuj tam urzędnikowi w okienku że “nie widzisz podstaw”. To proste.

    #667808
    007S007
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

    Nie uważasz że jest to w pewnym sensie idiotyzm ? Kiedyś miałem Rometa Pony którego kupiłem jeszcze na tablica.pl (nigdy nie był zarejestrowany ale miałem fakutre zakupu) – chcialbym go dzisiaj zarejestrować i bylby problem…

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button