Rejestracja motoroweru a euro

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Rejestracja motoroweru a euro

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  007S007 11 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #667795 Odpowiedź

007S007
    Użytkownik

Witam
    Mam okazje kupic od znajomego yamahe aerox ktora ma od nowosci (kupil w salonie w 2011 roku) ma do niej fakture oraz homologacje. Ale wspominal ze jak chcial ja zarejestrowac w 2017 to mu odmowili z powodu tego ze motor nie ma jakies normy euro czy cos takiego.
    Fajna okazja bo ta yamaha ma tylko 130 km przebiegu ale boje sie ze bede musial pozniej kombinowac z jakas zmiana ramy czy cos ?
    Spotkaliscie sie z takim przypadkiem ?

Przy okazji pozdrawiam poniewaz to moj 1 post 🙂

#667797 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli nie był zarejestrowany przed wejściem ustawy o obowiązku o normie euro to już teraz go nie zarejestrujesz. potrzebujesz dawcy kwitów i ramy od nich

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #667803 Odpowiedź

007S007
    Użytkownik

Ale podobno prawo nie dziala wstecz? a przeciez w 2011 spelnial normy

#667804 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to go trzeba było rejestrować w 2011

dlatego dealerzy rejestrowali na siebie swoje stany magazynowe i kupowałes juz pojazd zarejestrowany „do przerejestrowania” a nie rejestracji. nie można tego obejść.

#667806 Odpowiedź

007S007
    Użytkownik

Ehhh no co za głupota. Trudno w takim razie odpuszczam temat mimo tego że nie widze podstawy prawnej do odmowy rejestracji.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #667807 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro nie widzisz podstawy to idź do wydziału komunikacji i rejestruj. Zaargumentuj tam urzędnikowi w okienku że „nie widzisz podstaw”. To proste.

#667808 Odpowiedź

007S007
    Użytkownik

Nie uważasz że jest to w pewnym sensie idiotyzm ? Kiedyś miałem Rometa Pony którego kupiłem jeszcze na tablica.pl (nigdy nie był zarejestrowany ale miałem fakutre zakupu) – chcialbym go dzisiaj zarejestrować i bylby problem…

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Rejestracja motoroweru a euro
Informacje o Tobie: