Regulacja skuter 2t

Skuter Barton Firefox 2t odblokowana seria z wydechem Giannelli Extra V2 titanium ma słaby vmax i okropne przyspieszenie obecnie jest na rolkach 4g które troszkę mu z przyspieszeniem pomogły i dyszy 75 (gaznik 19mm) jeśli wie ktoś co muszę wyregulować aby jakos jechał to z góry dzięki za pomoc (seta nie chce robić)

musisz wyregulować to co masz. ale skoro masz serie to zalewasz go gaxnikiem 19mm i dyszą 75.
i co to znaczy że “nie chcesz robić seta”? każdy ma jakis set (setup). Twój to seria cylinder z wydechem gianelli i gaźnikiem 19mm.

Miałem na myśli by nie zmieniać pojemność a dysza jest 75 bo miałem wrażenie że seryjna czyli 68 nie daje wystarczająco paliwa niestety po jej wymianie jest bez różnicy, w każdym razie jest jakaś reguła jakie rolki sprężynki sprzęgła itd?

nie ma reguł. dobierasz, sprawdzasz, zmieniasz…itd.
w każdym razie na 100% przesadziłes z gaźnikiem.
już 17mm to jest dużo przy seryjnym cylindrze.
jedyne co możesz zrobić to znaleźć w necie podobne sety (seria chińczyk z wydeszkiem) i patrzec na czym wyregulowali. Mniej więcej podobnie bedzie u ciebie

To jest gaźnik seryjny tylko dysza większa, planowałem 17.5 ale się okazało że fabrycznie mam 19mm ale czy jest jakaś szansa że wyreguluje to do dobrego stanu?

gdzie te 19mm mierzysz?
i skąd wiesz że to seryjny gaźnik? masz go od nowości ze sklepu? To strasznie mało prawdopodobne bo seryjnie w 2T to są gaźniki 12-15mm (mówie o średnicy na przepustnicy). 17,5 to mają aeroxy, jogi - ale one są w serii mocniejsze

Ogarnąłem na internecie jak zmierzyć czyli zmierzyłem średnicę od strony króćca a gaźnik na pewno jest seryjny bo skuter jest od pierwszego właściciela który za swojej kadencji wymienił jedynie filtr paliwa

Średnicy nie mierzy się od strony króćca tylko tam gdzie jest przepustnica (taki walec). 19mm gaźnik do serii to stanowczo za dużo. Max to 17,5mm i do tego dysza jakaś 65-70. Nie ma mocy na starcie bo go zalewasz.

Problem rozwiązany gaźnik nie był problemem w najmniejszym stopniu winna była… Blokada wydechu bo nie wziąłem tego pod uwagę przy montażu więc ogłaszam wszem i wobec że problem rozwiazany