Regulacja modułu CDI - skuter Sym Orbit 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Regulacja modułu CDI - skuter Sym Orbit 50

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 6 lata temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #169154 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Indianin
  Indianin
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Przyznam się od razu. Zielony jestem jak liść; mam skuter od niedawna i zakupiłem taki oto moduł zapłonu:

  http://allegro.pl/show_item.php?item=4321504053.

  Zamontowałem moduł i skuterek pojechał pow. 60km/h. Mnie to na razie wystarczy. Mam jednak pytanie odnośnie regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. Czy jeśli tego nie zrobię, to mogę w jakikolwiek sposób uszkodzić skuter. Jak to w ogóle wyregulować?

  #169155 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Kąt wyprzedzenia zapłonu regulujesz tym niebieskim czymś czyli potencjometrem.

  Jeśli zapłon będzie źle ustawiony to stać się może jedynie to, że silnik będzie gorzej pracował. Może nie dopalac mieszanki.

  Dokonałeś już tego trochę bezsensownego zakupu to powiem ci tak: skuter dobrze Ci jeździ? Silnik równo pracuje, nie strzela, nie kicha? Nie muli się i wkręca w obroty? Jeśli tak to nic nie ruszaj. Zostaw jak jest. Jeśli jest źle to ustaw metodą prób i błędów oraz powolnej regulacji w położenie w którym będzie pracował najlepiej.

  Moduły ze zmiennym kątem zapłonu stosuje się w maksymalnie wyżyłowanych silnikach gdzie przerobione są również prądnice i dosłownie wszystko. Tam gdzie wyciska się siódme poty z jednostek napędowych. Wystarczyło kupić moduł zapłonowy za 35 zł. Ja tak zrobiłem w obecnym skuterze jak i w poprzednim i jestem zadowolony. Nawet zima nie zniszczyła tego małego urządzenia.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #169222 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Indianin
  Indianin
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Dzięki za radę. Okazało się, że po pierwszej, próbnej jeździe skuter nie chce odpalać na nowym module. Przełożyłem stary, fabryczny moduł i nie ma problemu. Czy to znaczy, że nowy moduł się spalił i mogę go sobie w…yrzucić?

  #169258 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 133

  to znaczy że może masz po prostu źle dobrany ten moduł albo obecnie jest ustawiony tak że ma problemy z zimnym rozruchem.to tak cięzko zgadnąć przez internet.chcesz sie bawić to zobacz czy generuje iskre (druga świeca, wsadź w fajke i połóż na bloku silnika).

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Regulacja modułu CDI - skuter Sym Orbit 50
Informacje o Tobie: