quad 110 elektryka

czesc, mam taki maly problem z instalacją do quadzika
mianowicie nie ma iskry, elektryka jest cała nowa, przy kreceniu rozrusznikiem napiecie iskrownika wynosi okolo 40V
a dwa kable do przewodu WN maja cos ponad 10V, a iskry brak, nie za bardzo wiem czego sie chwycic bo wszystko wydaje sie ok:D
jakies porady?

Napiecie do cewki dochodz, a iskry nie ma? To slaba porada bedzie, ale sam bym sie chetnie dowoedzial…Po drodze masz dwie rzeczy, czyli impulsator i modul.
W 12v instalacji pojawia sie tam gdzies 40V?

tak czarno-czerwony kabel i masa przy kreceniu rozrusznikiem, 40V AC
mam dwa okablowania jedno stare drugie nowe, na obu nie ma iskry
nowe sa wszystkie akcesoria, przy czym statory mam 3, modul kabel WN tez kilka sprawdzalem na kazdym
jedynie mam nowy start stop i kluczyk po jednej sztuce, czy tu moze byc problem tylko jak to sprawdzic?

Sprawdź na odłączonej stacyjce czy będzie iskra

Czy odleglosc kola magnesowego od czujnika (impulsatora) jest dobra?
Impulsatory tez masz dwa?

https://www.youtube.com/watch?v=0HILqcPZrCA

Odległość koła od impulsatora nie ma aż takiego znaczenia. Można ustawić na kartkę papieru, można odsunąć na maxa a i tak powinien mieć iskrę

…odlacz tez stacyjke od metalowych czesc jesli jest jakos do ramy albo kieruwnicy przykrecona, bo do stacyjki wchodzi kabelek, ktory jest od wylaczania silnika przez zwarcie iskry do masy, albo wylacza on modul. To gdyby w stacyjce bylo jakies zwarcie.
Drugie to po jednym kabelku odlaczanie od stacyjki i sprawdzanie czy iskra sie pojawi. Po kolei po jednym odlaczyc, sprawdzic i spowrotem podlaczyc. I tak po jednym sprawdzic.
Trzecie to poodlaczac inne odbiorniki na chwile wszystkie w quadzie, zarowki, klaksony itd. Co sie da poodlaczac wszystkie kostki, gdyby jakies zwarcie mialo byc w ktoryms z odbiornikow.

…a czy to mozliwe zeby kolo magnesowe i stator nie pasowaly, byly z innego kompletu. Czy wszystkie magneta sa takie same? Wszystkie trzy statory sa takie same? Czy wiesz ktora cewka w statorze jest od zaplonu? Czy we wszystkich trzech statorach jest w tym samym miejscu?