Pytanie Zipp Toros F16

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #58541 Reply
    kubamaster123
    Użytkownik
    • 9

Mam pytanie nie długo na licznik nabiję 300km i będe musiał zrobić przegląd. Co robią na takim przeglądzie i ile ten przegląd KOSZTUJĘ? :d

#58551 Reply
    belebele
    Użytkownik
    • 19

Wymieniają olej, regulują i teoretycznie sprawdzają. Nie raz czytałem, że po ich regulacjach skuter chodzi gorzej niż przed oddaniem do serwisu więc wiesz 😀
    U mnie w mieście zażyczyli sobie 200zł i podziękowałem 😉

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#58560 Reply
    kubamaster123
    Użytkownik
    • 9

Aż tak dużo chcą za to!!? OMG

#58561 Reply
    harekop
    Użytkownik
    • 31

Ja płacę 110 tylko z tego, że kupiłem motorower u nich w sklepie.

#58569 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Dlatego jeśli robi się przeglądy gwarancyjne to tylko ten pierwszy bo czasami wychodzą wtedy jakieś usterki które podlegają gwarancji a resztę przeglądów gwarancyjnych się olewa bo zazwyczaj w takich serwisach robią więcej złego niż pożytku w naszych maszynkach.
    Ja na pierwszym przeglądzie miałem wymieniony olej silnikowy, przekładniowy, wyczyszczony filtr powietrza, sprawdzenie wszystkich śrub i ciśnienie w ogumieniu z tym że nie jestem pewny czy coś poza wymianą oleju w silniku robili jak tak ludzi kantują. Co do wymiany oleju w silniku to jestem pewny bo przed wyjazdem do serwisu zaznaczyłem sobie czy aby napewno mi to zrobią a kasowali 100zł.
    Teraz robię sobie przeglądy sam i mam pewność że mam to dobrze zrobione. Dla ludzi którzy się obawiają samemu coś grzebać powstało to forum aby pytali.

#58593 Reply
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3

Proponuję podzwonić po serwisach i popytać. Osobiście odradzam (jeżeli chodzi o W-wę) ASO na ul. Wysockiego – zaśpiewali 300 zł! Za tyle to ja kupie drugi silnik.
    Ostatecznie przegląd po 300 km zrobiłem na ul. Garażowej 4. Bardzo miły facet. Podczas przeglądu byłem cały czas obecny przy skuterze, nie przeszkadzało to mechanikowi. Co najważniejsze dokładnie widziałem co robi. Zrobił więcej niż potrzeba i skasował tylko (aż 😉 ) 160 zł.

To był mój pierwszy i ostatni przegląd gwarancyjny. Teraz skuterek ma czas do 2000 km powiedzieć czy mu coś „dolega” czy nie.

#59391 Reply
    misior41
    Użytkownik
    • 1

Witam, ja tam wymieniłem oleje sam, kicham na serwis,szkoda kasy,taka gwarancja, jak poczytałem-to praktycznie żadna.
    Otóż wyczytałem gdzieś na forum że do silnika nadaje się Castrol Magnatec 10W40, więc ucieszyłem się,bo taki mam do samochodu.
    Wlałem więc i przejechałem z 30km, w tej chwili już go nie mam-wymieniłem biegiem na oryginalny 4T 10W40 z Zippa.
    A mianowicie przy prędkości ok. 40km/h słychać było jakieś odgłosy z silnika, przypominające stukanie zaworów,lub ,,kołatanie tłoka”
    Co będzie teraz po wymianie nie wiem,mam nadzieje że zaprzestanie stukać,przecież to nowy skuter, mam przejechane dopiero 330 km .Zyczę sobie powodzenia, i przestrzegam wszystkich przed kombinacjami…

#59582 Reply
    vectra1
    Użytkownik
    • 0

Mam problem ze skuterem, jedzie do 30 na godzinę a potem nie chce wejśc na wyższe obroty.Ostatnio był odpinany moduł .

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Pytanie Zipp Toros F16
Twoje informacje:

Back to top button