Przy dużych obciążeniach zaświeca się kontrolka oleju.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Przy dużych obciążeniach zaświeca się kontrolka oleju.

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe lop16 lop16 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Adachoo15
    Adachoo15
    Użytkownik

Dlaczego, jak dałem manetke na full z miejsca to zaświeciła się kontrolka oleju?
    Poza tym trzy dni temu miałem przegląd, na którym wymieniali mi olej, a teraz mam mało …
    Czy to normalne?

Ferro 803 2T
    Przebieg: 1590km
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Nie przejmuj się, pewnie olej na chwilę w pojemniku przelał się na drugą stronę i pływak go „nie czuł”. A jeśli oleju jest mało, to trzeba go dolać. W dwusuwie to normalne, że oleju ubywa.

Zdjęcie profilowe mati685
    mati685
    Użytkownik

Hm, w 2T oleju się nie wymienia. Olej spala się podczas pracy silnika. Kontroluj stan, aby zawsze coś było. Brak oleju może przyczynić się do zatarcia silnika.

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

mati685 napisał:

Hm, w 2T oleju się nie wymienia. Olej spala się podczas pracy silnika. Kontroluj stan, aby zawsze coś było. Brak oleju może przyczynić się do zatarcia silnika.

nie moze tylko SPOWODUJE zatarcie się silnika jeżeli się skończy 🙂

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie