Przeróbka z 50ccm na 90ccm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Przeróbka z 50ccm na 90ccm

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kiler Kiler 3 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Witam wszystkich fanów jednośladów.
    Jestem posiadaczem skutera router bassa 50ccm.Maszyna zaczęła tracić kompresję więc zmieniłem cylinder,tłok i pierścienie na 90cmm.
    Nie mogę go odpalić bo strasznie się zalewa.Odpalil na kilka sekund i zgasl,świeca mokra,gaźnik zalany, zamieniałem na inny z 50ccm i to samo leje ta benzynę jak szalony.Trzeba inny gaźnik kupić czy na iglicy wystarczy przestawić? Sam już nie wiem co z tym zrobić.

Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Brak kompletnej wiedzy o regulacji… to będzie ciekawy temat.A więc musisz kupić gaźnik powiększony z membraną o średnicy 18mm to pozwoli lepiej „oddychać” twojemu cylindrowi, a następnie go regulować poprzez wymianę dyszy głównej,wolnych obrotów,przestawianie położenia iglicy.Tutaj jest filmik, który po krótce przedstawia jak pracuje taki gaźnik https://www.youtube.com/watch?v=wyspAHrMbb8 Nie będę się rozpisywał jak dokładnie wyregulować gaźnik bo na internecie jest tego pełno ale zasada regulacji dyszy głównej jest taka, że gdy dysza jest za duża to na stopkach jak skuter się wkręca i trzymasz gaz do końca to kręci się przez 3 sek i przez chwilę przestaję(zalewa) jak by tracił iskrę natomiast na dyszy zbyt małej silnik nie rozwija pełnej mocy i nie wkręca się tak wysoko jak powinien.Życzę powodzenia w regulacji.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie