Problem ze światłami skuter 4t 139 qmb

Witam. Mam problem ze światłami w skuterze. Wymieniłem stator na nowy bo oczywiście przy okazji nie było ładowania. Po wymianie ładowanie wróciło ale świateł nie ma nadal. Podłączyłem na krótko żarówkę do kabla żółtego i światła działają ale oczywiście bez regulatora pali ja za chwilę. Instalacja sprawdzona od statora przez regulator,włączniki i wszędzie jest przejście. Żarówki postojowe delikatnie tylko się świecą jakby prądy było mało ale to dziwne. Regulator oczywiście dałem nowy, miałem kilka na podmianę ale nic nie pomaga. Jeżeli postojowe się lekko palą czyli napięcie dochodzi ale żarówki oczywiście nie zasila ani przedniej ani tylnej. Stop i kierunki działają ale one są zasilane z akumulatora. Stator jest 4 pionowy. Dodam zdjęcie jak wygląda. I tu dodatkowe pytanie czy kabel żółty i biały powinny mieć przejście do masy ?tzn do magneta. Gdy kupiłem stator to przejścia do masy nie było a po paru minutach gdy silnik był odpalony przejście na masę już było ale ładowanie działa i czy to może być przyczyną że na kablu żółtym jest przejście na masę ?

Link do zdjęć statora
https://zapodaj.net/d81cd79c7a614.jpg.html

Modelu nie znam bo dobity jest i nie wiadomo co to wgl jest.