Problem z talerzem wariatora. Podlega to gwarancji ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Kapuchon
    Użytkownik

Witam.
    Mam spore zmartwienie z moim skuterem ;(
    Wczoraj odwiedziłem mój skuter w garażu i postanowiłem zdjąć obudowę przekładni aby wyczyścić nalot który zbiera się przy ścieraniu paska napędowego. Zdjąłem więc obudowę i na ziemię wypadła taka oto tulejka przypominająca rolkę wariatora :

http://img827.imageshack.us/i/dsc00034yp.jpg/

Z początku sam nie wiedziałem co to jest i oczywiście zapytałem na Skuterowo.com cóż to może być i otrzymałem informację że prawdopodobnie jest to rolka wariatora. Dzisiaj zszedłem znów do garażu aby przyjrzeć się reszcie i zobaczyć czy ta tulejka czegoś nie nabroiła w przekładni. Niestety narobiła 🙁 Prawdopodobnie wypadając z wariatora wpadła pomiędzy talerze gdzie jest pasek i uszkodziła mi talerz wariatora. Czy taki talerz jest do wymiany ? Zdjęcie nie jest najlepszej jakości ale widać te wgniecenia :
    http://img827.imageshack.us/i/dsc00042hx.jpg/

Pytanie czy podlega to gwarancji ? Zaznaczam że nigdy nie odkręcałem wariatora więc są blomby. Proszę o odpowiedzi. Dodam że zostało mi miesiąc gwarancji. W razie gdybym zapomniał podać jakiejś informacji proszę pisać w tym temacie a odpowiem jak najszybciej potrafię. Proszę o poważne odpowiedzi i z góry dziękuje za wszystkie. Pozdrawiam.

Suawek
    Użytkownik

Ciężka sprawa szczerze mówiąc. Rozumiem, że skuter był nowy i pojawiałeś się na wszystkich przeglądach, tak? Nie minęło dwa lata od zakupu, tak? Jaki masz przebieg.
    Generalnie z gwarancją czy odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z umową jest różnie. Co prawda prawo jest jedno ale jak się sprzedawca zaprze to pozostaje rzecznik konsumentów, sąd polubowny i sąd powszechny. Trudno Ci coś doradzić bo temat jest szeroki, ja bym wystąpił do sprzedawcy o bezpłatną naprawę ale wiem że czasem to długa i trudna droga bo jedni po przedstawieniu im kilku faktów z Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej pasują a inni idą na noże aż do upadłego. Jeżeli chcesz walczyć to musisz poznać w/w ustawę.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

br3w
    Użytkownik

Skoro na śrubie waria jest plomba jakaś to jedź i wyłóż sprawę że rolka wypadła, takie coś jest dla mnie nie pojęte osobiście.
    Talerze są w porządku nic wielkiego.

Kapuchon
    Użytkownik

Suawek – Skuter kupowałem nowy, byłem na wszystkich przeglądach, gwarancja nadal jest, przebieg 1670km.

br3w – Czy jest możliwość aby talerz się rozsypał ?? Rowki które wyrządziła ta rolka są wyczuwalne pod palcem.

br3w
    Użytkownik

Pęknąć nie pęknie ale może trochę dziabać pasek napędowy. Weź papier ścierny jakiś drobniejszy i zetrzyj ostre krawędzie jak są.

roomcajz
    Uczestnik

zwykle gwarancja obejmuje uszkodzenia które są wynikiem wady produktu. uszkodzenia wynikłe z winy użytkownika nie podlegają gwarancji.
    spodziewam się że mogą czepiać się że sam otworzyłeś karter….

co do przeciwtalerza to tak czy siak lepiej zmienić bo pewnie będzie wyszczerbiał pasek napędowy i może znacznie skrócić jego żywotność

roomcajz
    Uczestnik

sorry za powtórkę- br3w wipsywał w tym samym momencie co ja..

roomcajz
    Uczestnik

albo wrzuć z powrotem do środka i skręć żeby nie było widać że był otwierany i jedź na gwarancję- że coś Ci dzwoni w środku
    -lub lepiej zawieź skuter

Kapuchon
    Użytkownik

Roomcajz – raczej już na to za późno bo wyczyściłem ten czarny nalot który zbiera się z paska i w niektórych miejscach widać że jeszcze jest więc będzie wiadome że otwierałem. A teraz powiedzcie waszym zdaniem czy warto w ogóle jechać z tym na gwarancję ? Kończy mi się 24 marca i musiałbym się spieszyć.

HugoBoss
    Uczestnik

Na Twoim miejscu reklamowałbym to i niech wymieniają wariator,od tych zadziorów może pójść pasek.

Kapuchon
    Użytkownik

Nie ma ostrych krawędzi na tym talerzu tylko są wgłębienia.

roomcajz
    Uczestnik

spróbować nie zaszkodzi, jak nie spróbujesz to i tak wymienisz na koszt własny, jak spróbujesz to w najgorszym wypadku zrobisz to samo

HugoBoss
    Uczestnik

roomcajz napisał:

albo wrzuć z powrotem do środka i skręć żeby nie było widać że był otwierany i jedź na gwarancję- że coś Ci dzwoni w środku
    -lub lepiej zawieź skuter

roomcajz dobrze pisze,zrób tak,nic tam nie trzyj papierem

roomcajz
    Uczestnik

Kapuchon napisał:

Nie ma ostrych krawędzi na tym talerzu tylko są wgłębienia.

lepiej spróbuj zareklamować, a co jeśli np pasek nie będzxie chciał zejść po przeciwtalerzu
    na tym zdjęciu to prawie nic nie widać czy te rowki są ostre czy nie, czy głębokie- cieżko stwierdzić co może się stać

Suawek
    Użytkownik

Czas trwania gwarancji ustala producent ale niezależnie od gwarancji masz z ustawy odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową – zawsze dwa lata z tym, że jak wada wystąpi do pół roku to sprzedawca ma udowodnić że wady nie było a jak po pół roku to Ty musisz udowodnić że wina leży po stronie sprzedawcy czyli jednym słowem – rzeczoznawca. Sam wybierasz z czego chcesz skorzystać.
    Ja bym poszedł z tym skuterem do sprzedawcy i powiedział że takie coś się stało i zobaczył co on powie. Są to pewne koszta więc prawdopodobnie się zaprze i zrzuci na Ciebie winę. Wtedy masz dwie drogi albo rzeczoznawca i do sprzedawcy (koszta) albo do rzecznika konsumentów, który w Twoim imieniu wystąpi do sprzedawcy ale pewnie też skończy się rzeczoznawcą i sądem polubownym.
    Wg mnie jak po wizycie nic nie wskórasz to spasuj z tematem, gra nie warta świeczki.
    Co do reklamacji to jestem w temacie, w swojej karierze toczyłem boje z Plus GSM, ERA, PKP, Gino Rossi, Kazar, Alma, firmą sprzedającą agregaty i wszystkie wygrałem po krótszych lub dłuższych przeprawach a obecnie psztykam się z Auchan.

Kapuchon
    Użytkownik

A czy gdyby nie chcieli mi tego wymienić w ramach gwarancji to czy muszę kompletny wariator ? Czy wystarczy kupić taki talerz ? Jakie mogą być koszta ? Z góry dzięki.

HugoBoss
    Uczestnik
    MichalWujak
    Użytkownik

Przecież wariator to głównie ten talerz, oprócz niego jest jeszcze pokrywka, ślizgi i rolki i to wszystko. Dawaj na gwarancję, jak Ci nie wymienią to kup taki 1 albo taki 2, kompletny standardowy wariator Naraku to koszt 100zł. Skuter masz nowy więc nie oszczędzaj jak na starym juksie ;).

HugoBoss
    Uczestnik

Kapuchon,a jaki to skuter?

Kapuchon
    Użytkownik

Chiński skuter z silnikiem 139QMB.

Kapuchon
    Użytkownik

Jeszcze takie pytanie. Jakby nie chcieli mi wymienić tego za darmo w serwisie to czy muszę kupić nowy wariator czy na tym mogę jeździć ?
    I jakie mogą być skutki jazdy na takim talerzu ?

madi
    Uczestnik

Kilka razy było to napisane: szybsze zużycie paska napędowego.

Pietro
    Użytkownik

Moim zdaniem powinni uwzględnić gwarancję, jeśli nie grzebałeś z wariatorem i rolka sama wypadła, to nie jest Twoja wina. Gdyby jednak odmówili reklamacji, w co wątpię, zawsze możesz nierówności wyrównać pilnikiem gładzikiem i nic się paskowi nie stanie.

Kapuchon
    Użytkownik

Ok dziękuje Wam za pomoc. Będę oddawał go na serwis a jak mi go nie zrobią to wyrównam delikatnie ostre krawędzie jak będą. Jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam.

roomcajz
    Uczestnik

Kapuchon, tylko daj znać jak się sprawa zakończyła

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button