Problem z odpaleniem toros fresco 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Problem z odpaleniem toros fresco 50

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Derrager Derrager 3 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Derrager
    Derrager
    Użytkownik

Witam, a więc tak. Kupiłem używanego torosa fresco na początku maja. Tak wiem, używany. Ale co z tego jak przebieg to niecały 1000 km 🙂 Poza tym wyglądał, i dalej wygląda jak nowy. Od czasu jego zakupu nie miałem z nim problemu. Od jakichś 2 tygodni ciężko odpalał z zimnego silnika, ale to przecież nic nadzywczajnego. No i teraz mój toros nie odpala ani ze startera ani z kopniaka :/ Sprawdzałem świecę, i nawet dokupiłem nową. Dziś cały dzień spędziłem na pracę przy nim. Efekt to dalej nie odpalający skuter i 4 klucze w kanale xd Doszedłem do tego że ma zbyt bogatą mieszankę ( według mnie ) ponieważ po kilkukrotnym kopnięciu świeca była zalana :/ sprawdziłem iskrę i nie mam nic do zarzucenia. Nie wiem co dalej robić :/ Kilka razy mi załapał, ale zaraz się zdusił i zgasł 🙁 Proszę o pomoc! :/

WSK 125 M06 B3 84′ , Toros Fresco 50, Aprilia Hababa 50 2T
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

luzy zaworowe sprawdzone? kompresje mierzyłeś? na samostarcie próbowałeś odpalać?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Derrager
    Użytkownik

Luzy zaworowe? Nie wiem czy to ma sens bo to praktycznie nowy skuter. Kompresję zmierzę, a z tym samostartem to pomyślę 😉

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie patrz czy ma sens, nie myśl – tylko sprawdź. Tak najprościej i najszybciej.

Derrager
    Użytkownik

Postaram się, dziękuję za odpowiedź.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Derrager
    Użytkownik

Cześc! Chciałbym napisać o tym, co dalej stało się z moim skuterem, i mam też kilka pytań na temat chińskiej technologii 🙂 A więc tak wczoraj po godzinnym kopaniu, kręceniu rozrusznikiem odpalił. I co ciekawe działał bardzo dobrze odpalał jak to się mówi ”od kopa”, przyspieszał jak zwykle, krótko mówiąc działał. Ale jeżeli postał on godzinę, dwie, przy odpalaniu trzeba było manipulować gazem. Dziś nie odpala w ogóle :/ Według mnie wygląda to jakby „nie trzymał” on paliwa, ale to już sprawdzę. 😉 Przejdźmy do pytań.
    Po odkręceniu osłony filtra powietrza był na nim taki żółty nalot :/ Często stał on na stopce bocznej, więc stwierdziłem że paliwo z gaźnika mogło cofać się do filtra powietrza.
    (Zdjęcie filtra powietrza)
    http://scr.hu/0wa6q/xhn6s (nalot zaznaczyłem taką niebieską linią)
    Moja diagnoza była nietrafna. Do przewodu łączącego filtr powietrza z gaźnikiem dołączony jest wężyk. Po wyjęciu go wylał się żółty płyn, który także był w filtrze. Wygląda to jak połączenie benzyny z olejem.
    (Zdjęcie z kąd wychodzi wężyk, i gdzie trafia)
    Wychodzi z tąd (na moje oko z cylindra), ale nie wiem bo wszystko tam osłonięte jest plastikami.
    http://scr.hu/0wa6q/xo80e
    A trafia tu (filtr powietrza)
    http://scr.hu/0wa6q/50fu0
    Moje pytanie jest takie: czemu to służy, i co to jest?
    Proszę o odpowiedź. 🙂

Zdjęcie profilowe Rysio_Misio
    Rysio_Misio
    Użytkownik

Jest to tzw. odma (odpowietrzenie skrzyni korbowo-tłokowej) danego silnika 4T (czterosuwowego). 😉
    ^
    Opary gorącego oleju wędrują przed gaźnik celem dopalenia ich w samym cylindrze danego silnika. I już jesteś… EKO. ;*)
    *
    Olej na gąbce filtra piankowego powinien zawsze jakiś być. Papierowego to zwykło się niczym nie napylać. 😉
    >
    Jak spryskasz daną gąbkę cokolwiek olejem (np. atomizerem), to potem zawsze coś zejdzie sobie z tego na sam dół.
    I u spodu filtra powietrza jest i mokro i tłusto. ;P
    >>
    Ty masz jednak inny problem ze swoim skuterem, np. zapłon, zawory, kompresja, fukający się kranik paliwa sterowany podciśnieniem z dolotu, lewe paliwo, etc.
    *
    Tak ^w locie^ to się z tym nie da. Nadążasz jeszcze za mną? Hmm?

„Trzymaj swoje szczęście za włosy, dopóki samo nie wyłysieje.”
    Derrager
    Użytkownik

Dzięki za wytłumaczenie 😛 Przesiadłem się z chińskiego quada 110… ehh nie będę już o tym wspominać, nie szło tym przejechać więcej niż 200m :d
    Osobiście wkurwia mnie to że wszystko w tych chińskich 50 – tkach wszystko osłonięte jest tymi plastikami… no ale cóż :p A co do tych zaworów, kompresji to nawet nie chce mi się tego sprawdzać, niecałe 2000km przebiegu to nie to. Myślę że to jakaś pierdoła :p No bo jak jeszcze wczoraj mogłem jeździć nim i jeździć to nie zdaje mi się, że to coś poważnego 😉 Ja spadam do mojego chińczyka :d

Derrager
    Użytkownik

Siema, ma ktoś może patent na urwaną świecę? Najlepiej bez wyciągania silnika. Wygląda to tak:
    http://scr.hu/0wa6q/6svlq

Urwał się tylko sam gwint i nie chciałbym kombinować ze spawarką itd.

czekam na odpowiedzi

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wykrętaki

albo po domowemu..: https://www.youtube.com/watch?v=J1kJGVss-yw

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie