Problem z odpalaniem ze startera elektrycznego w Zipp Quantum 2T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #55502 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

Witam, jestem posiadaczem Zipp Quantum (rok produkcji: ). Mam problem z odpalaniem silnika w skuterku przy pomocy startera elektrycznego.
    Mam świeżutki akumulator, naładowany, a mimo to jest następujący problem: Po naciśnięciu startera, jest próba odpalenia – bezskuteczna, przy kolejnej próbie jest tylko dźwięk naciskanego przycisku i nie odpala Quantum-ek (oczywiście z naciskaniem hamulca). Odpala wyłącznie przy pomocy „kopniaka” i to zwykle dopiero za 2-3 razem. Sytuacja powtarza się przy każdym odpalaniu silnika, zarówno jak jest ciepły jak i zimny. Na czym może polegać problem?

#55582 Reply
    zippquantum
    Użytkownik
    • 12
    • 45Postów:

A rozrusznik kreci czy nie?

#55643 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

zippquantum napisał:

A rozrusznik kreci czy nie?

W przypadku gdy kopie to tak, ale przy starterze nie.

#55645 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Gdy naciskasz hamulec i guzik na kierownicy słychać w ogóle jak rozrusznik pracuje czy jest całkowita cisza ?

#55648 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

słychać takie stukniecie i tyle

#55660 Reply
    zippquantum
    Użytkownik
    • 12
    • 45Postów:

A moze starter sie rozwalil>?

#55726 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

zippquantum napisał:

A moze starter sie rozwalil>?

Skuter jeździ, kiedyś, półtora roku temu był wypadek ale został naprawiony 🙂

#55729 Reply
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

Musisz sprawdzić przewody które idą do rozrusznika i przy klamce jak naciskasz hamulec jest w obudowie czujnik może spad przewód albo on się przepalił

#55989 Reply
    Arczi
    Użytkownik
    • 4
    • 132Postów:

A ktoś wie może gdzie w Quantum R znajduje się moduł zapłonowy CDI? Pod podłogą jest tylko aku, pod siedzeniem nie zauważyłem ale moze źle patrzyłem. Help 🙂

#56196 Reply
    quaker
    Użytkownik
    • 0
    • 6Postów:

Arczi musisz wykręcić siodło (kluczyk 10) i po przeciwnej stronie umiejscowienia gaźnika prawie przy samym baku paliwa jest cdi

#56211 Reply
    Arczi
    Użytkownik
    • 4
    • 132Postów:

Spoko quaker już znalazłem wczoraj i zapomniałem napisać…ale dzięki ci za info 🙂

#56212 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

to cykanie wydobywa się z przekaźnika na rozrusznik
    jak jest padnięty lub jest za niskie napięcie zamiast dawać prąd na rozrusznik to sobie puka

#56300 Reply
    quaker
    Użytkownik
    • 0
    • 6Postów:

do pablo74 – miałem kiedyś podobny problem w skuterze 4t i okazało się, że regulator napięcia padnięty przez co aku nie był ładowany i nie trzymał napięcia.

#56671 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

quaker napisał:

do pablo74 – miałem kiedyś podobny problem w skuterze 4t i okazało się, że regulator napięcia padnięty przez co aku nie był ładowany i nie trzymał napięcia.

Regulator napięcia jest sprawny

#56672 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

barteklodz napisał:

to cykanie wydobywa się z przekaźnika na rozrusznik
    jak jest padnięty lub jest za niskie napięcie zamiast dawać prąd na rozrusznik to sobie puka

A gdzie jest ten przekaźnik napięcia? Bo nie znam się za bardzo. 🙂

#57942 Reply
    babet78
    Użytkownik
    • 0
    • 9Postów:

jak wyciagniesz siedzenie to patrzac od przodu to po lewej stronie
    a jesli chodzi o tykanie rozrusznika to wez go odkrec i zobacz czy wirnik w srodku nie jest przepalony
    mialem taki problem z 4t bardzo dobra kompresja i nie odpalisz skutera z rozrusznika
    ja mam teraz kompresje 14,5 kg na manometrze i wogole rozrusznik nowy ze sklepu ledwie kreci a aku nowy
    a z kopki to normalnie bez problemu

#61757 Reply
    Pablo74
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

Wymieniłem wczoraj rozrusznik (nie tani bo 70zł, ale warto) i za pierwszym razem bez najmniejszego problemu odpala skuterek ze startera elektrycznego, dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam 🙂

#620844 Reply
    krystek22
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

siemka mam problem ze starterem w skuterze TOROS raz łapie i kręci a raz cisza co zrobić pomoże ktoś???

#620847 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 486Postów:

sprawdzić co szwankuje i naprawić?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Problem z odpalaniem ze startera elektrycznego w Zipp Quantum 2T
Twoje informacje:

Back to top button