PROBLEM Z ODPALANIEM NA ROZRUSZNIK

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #98899 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

Witam, posiadam zzip baotian bt49qt-9, na kopa pali za pierwszym strzałem ale z rozrusznika czasem łapie a czasem jest tak jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=lxojM9l2ET0, dodam ze wstawiłem nowy akumulator VARTY, rozebrałem rozrusznik i bendix i nie znalazłem tam nic co mogłoby powodować te problemy. chyba ze bendix przepuszcza ale nie wiem jak to sprawdzić

#98926 Reply
    kuba385
    Użytkownik
    • 0
    • 32Postów:

miałem taki sam problem

#98927 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

mam tak samo u siebie czasem , podładuj akumulator i sprawdź czy jest poprawa, bo gdy akumulator jest słaby i rozrusznik wolno się kręci to bendix nie da rady się wysunąć.

#98929 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

Lukario napisał:

mam tak samo u siebie czasem , podładuj akumulator i sprawdź czy jest poprawa, bo gdy akumulator jest słaby i rozrusznik wolno się kręci to bendix nie da rady się wysunąć.

bendix nie wysunie sie, gdzie ten bendix jest?

#98930 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

DooOminO napisał:

Lukario napisał:

bendix nie wysunie sie, gdzie ten bendix jest?

u ciebie jest to inaczej zrobione

#98941 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

ucieło mi opis wiec koncze – aku jest nowe VARTA, rozebrałem rozrusznik i wyjełem bendix i wszystko wyglada ok chyba ze bendix nie pracuje jak trzeba, rozrusznik po podpieciu do aku kreci jak szalony

#98943 Reply
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

a może żeby rozwalone w bendiksie.

#98944 Reply
    Semir
    Użytkownik
    • 13
    • 152Postów:

Umnie też tak jest czasami. Nie należy się tym zbytnio przejmować.

#99171 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

tyle ze u mnie nie idzie zapalic na starter juz tylko z kopa

#99194 Reply
    marbryl1
    Użytkownik
    • 1
    • 180Postów:

Rozrusznik nie ma prawdopodobnie dobrej masy i cały problem

#99277 Reply
    moszum
    Użytkownik
    • 7
    • 64Postów:

Też tak mam i ostatnio popukałem DELIKATNIE gumowym młotkiem po obudowie od rozrusznika i co odpalił… ;D Spróbujcie może u was też pomoże 😀

#99279 Reply
    agentmb
    Uczestnik
    • 2
    • 295Postów:

Sprawdź czy bendix się wysuwa, możesz to zrobić trzymając go w ręku i kręcąc większą zębatką.

Warto by również sprawdzić czy przekaźnik rozrusznika jest sprawny. Pisałeś, że po podpięciu bezpośrednio do akumulatora rozrusznik kręci dobrze. Warto by sprawdzić, jak rozrusznik pracuje normalnie podłączony, ale z pominięciem przekaźnika. W ten sposób dowiesz się czy przekaźnik nie jest zepsuty.

Przy próbie rozruchu słychać tylko „pykanie”? Jeśli tak, to bardzo możliwe, że to właśnie przekaźnik się zepsuł.

#99327 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

A GDZIE ZNAJDE TEN PRZEKAZNIK?

#99344 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

przekaźnik rozrusznika to przycisk ktory naciskasz by odpalic skuter

#99345 Reply
    agentmb
    Uczestnik
    • 2
    • 295Postów:

SPANDZBOB napisał:

A GDZIE ZNAJDE TEN PRZEKAZNIK?

Przewód od rozrusznika jest połączony z przekaźnikiem.

Przekaźnik wygląda tak: http://www.skuterfan.pl/przekaznik-rozrusznika-4t,id182.html – ze zdjęciem pewnie łątwiej będzie Ci szukać.

I nie krzycz, dam radę przeczytać nawet jesli napiszesz normalnie.

#99386 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

Sorki za duze litery, czy jest jakissposób by sprawdzic czy przekaznik jest ok, czy poprostu najlepiej wymiana przekaznika a jak nie pomoze to wymiana bendix-u

#99387 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

jezeli jest zjeb.. to przy probie odpalenia nie bedzie takiego „dygniecia”

#99393 Reply
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

Ja bym dobrego bendixa wraz z tulejkami zmienił , u nas ten zabieg zlikwidował coś takiego.

#99895 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

dobry to jaki? bo podejrzewam ze i tak wszystkie one tak i skutery made in chinol, dajcie jakieś namiary za rozsądne pieniądze

#101110 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

a słuchajcie w która strone powinien krecic rozrusznik, bo chyba w tym teraz problem bo kreci w lewo i bendix pracuje na luzie, mozliwe w ogóle zeby zmienic kierunek krecenia rozrusznika?

#101112 Reply
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

W masie masz + ? 😮

#101120 Reply
    CEFA
    Użytkownik
    • 15
    • 844Postów:

objaw krecenia rozrusznika bez wyskakiwania bendixa
    rozwiazanie-wyczuscic os wyskakiwania bendixa nowe tuleje (wyrobione nie wspolosiuja z kolem rozruchowym) i gitara
    rozrusznik jest sprawny (nafilmiku) brak dzialania bendixa
    jezeli nie pomoga wyzej opisane czynnosci szykuje sie wymiana bendixa (wyrobione sprzeglo) jezeli to nie pomoze ocenic stan zebow na kole do odpalania

#101123 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

sytuacja opanowana – zle złozyłem rozrusznik, po korekcie kreci tak jak trzeba ale wstawiłem nowy bendix i problem dalej jest ten sam, rozrusznik kreci ale bendix nie łapie, aku naładowany ale moze rozrusznik za słabo kreci, moze wymienic rozrusznik albo szczotki?
    zeby na kole jak nowe, na tulejkach jest lekki luz ale według mnie jest w granicach tolerancji

#101527 Reply
    SPANDZBOB
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

brak pomysłów?

#101531 Reply
    dostawcy
    Użytkownik
    • 3
    • 337Postów:

U mnie problem jest podobny ale jest tylko 20-30% niedziałania więc tematu nie ruszam. Jak zacznie mnie denerwować kupię nowy rozrusznik. Przy cenie 40-50 zł nie warto bawić się w jego naprawę i masz 2 lata rękojmi. To właśnie jest zaleta chinoli z której trzeba korzystać (filtra powietrza też nie czyszczę, bo kosztuje 4 zł).

#675890 Reply
    Tomasz Kotarski
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

Muj bediks wogule nie reaguje gdzie szukac przuczyny

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: PROBLEM Z ODPALANIEM NA ROZRUSZNIK
Twoje informacje:

Back to top button