Problem z korkiem wlewu paliwa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    beskid
    Użytkownik

Czesc. Może to i trochę głupie pytanie,bo wielu forumowiczów ma poważniejsze problemy z skuterami, niż ja teraz obecny… ale okey, nie będę owijał w bawełnę.
    Ostatnio skończyła mi się benzyna, więc chciałem otworzyć korek wlewu paliwa. Ostatnio zamykany był jeszcze na początku jesieni… Teraz, nie mogę go odkręcić…W jaki sposób 'poprosic' korek wlewu paliwa,żeby się otworzył? 😉

Leszek Śledziński
    Keymaster

Trudna sprawa. Bo raczej nie chodzi tu o zassanie się aż do wywołania próżni. Ale, żeby wykluczyć – spróbuj wyjąć filtr paliwa z jednej strony odpinając przewód. Może pomoże. Jak nie to zapieczona nakrętka i kombinowanie.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

madi
    Uczestnik

francuzem go złapać dobrze i pójdzie 🙂

guliwer55
    Użytkownik

Jeśli korek masz zamykany na kluczyk to proponuje kapkę oleju wlać poczekać chwile i próbować

Whistler
    Użytkownik

guliwer55 napisał:

Jeśli korek masz zamykany na kluczyk to proponuje kapkę oleju wlać poczekać chwile i próbować

Albo preparatu penetrującego a’la WD 40. Mają one wygodne wężyki pozwalające dotrzeć głębiej (przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to, by go nie brakowało, bo najczęściej mocowany jest on do puszki za pomocą gumki spod której lubi się wyślizgiwać).

Pietro
    Użytkownik

Prawdopodobnie chwyciło gumową uszczelkę korka wlewu, do rantu zbiornika. Proponuję to co Madi 😉

szyszu3
    Użytkownik

Albo poprostu przekręcić go. kluczyk musisz mieć przekręcony

beskid
    Użytkownik

Nie, do korka wlewu paliwa nie mam kluczyka, jest on najzwyklej zakręcany…

szyszu3
    Użytkownik

no to musi się odkręcić. Może nie w tą strone kręcisz -,-

Kapuchon
    Użytkownik

szyszu3 napisał:

no to musi się odkręcić. Może nie w tą strone kręcisz -,-

Chyba na tyle głupi nie jest żeby odkręcać korek nie w tą stronę. Jak długo nie był odkręcany korek to uszczelka pod korkiem mogła przyschnąć i przykleić się do baku przez co trudno odkręcić. Spróbuj to co napisał Madi. U mnie jak przez tydzień nie odkręcam korka to uszczelka lekko przysycha i jest ciężej odkręcić korek ale się da a jak uszczelka jest lekko wilgotna to chodzi bez problemu .

Motospeed
    Użytkownik

Jeżeli tam dosięgasz to po psikaj uszczelkę WD 40 odczekaj chwilę i próbuj otworzyć.

beskid
    Użytkownik

Jutro po szkole, wieczorem coś zacznę kombinować 🙂
    Francuz pójdzie w ruch ! 🙂

beskid
    Użytkownik

Już załatwione, 5 minut roboty z młotkiem i śrubokrętem 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button