prawo jazdy dla 15 latka

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #42376
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    witam…
    Chciałem dowiedzieć się co trzeba by móc jezdzić skuterem w wieku 15 lat i gdzie można to zdobyć.

    #42378
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    karta motorowerowa-wyrabiana jest w szkole. ale zobacz to :http://www.skuterowo.com/po-roku-spekulacji-prawo-jazdy-am/

    #42379
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Karta motorowerowa. Jeśli nie zdasz w najbliższym czasie, to będziesz musiał zdawać prawo jazdy AM, a tego nie życzę. Jeśli już będziesz musiał robić AM to lepiej poczekać do 16lat i robić A1.

    #42386
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    w najbliższym czasie, tzn?

    #42390
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    W najbliższym czasie to znaczy do 2012, albo 2013 roku. Sam już nie wiem, bo w różnych źródłach pisze różnie.

    #42393
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    aa to mam czas:) w ciagu 2 miesiecy chce robić

    #42394
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Wątpię, żeby Ci się udało.
    Po pierwsze, rzadko się zdarza, żeby coś poza szkołą to organizowało. Po drugie, jest koniec sezonu i ani szkoły, ani nic innego nie będzie robić teraz egzaminów.

    #42398
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    o kurde, a na polcji nie da rady tego zrobic? i co to te prawko am

    #42399
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Dał Ci kolega tam link do tego. Na policji musisz się spytać, bo niektórzy robią, niektórzy nie, ale wątpię. Mnie kiedyś jak się pytałem to powiedzieli, że w szkole jedynie. Albo w WORDzie (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego). Ale jak u mnie WORDzie się pytałem to mówili, że oni nie robią, ale się spytaj u siebie w mieście.

    #42400
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    hmm to moze jak pojde do sekretariatu i zapytam czy w szkole jest mozliwosc?

    #42402
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    No, ale w szkole z tego co wiem to jest robione raz w roku, przynajmniej u mnie, pod koniec roku szkolnego. Ale się spytaj, na policję też możesz podejść, a jak ani tu, ani tu to do WORDu zadzwoń.

    #42403
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    ok dzięki 🙂 a co do tych zmian nie ma pewnego zrodla w ktorym roku to sie zmieni?

    #42405
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

    http://www.skuterowo.com/po-roku-spekulacji-prawo-jazdy-am/ —–> cytuję “jeśli przed 2013 rokiem nabędziesz uprawnienia lub skończysz 18 lat nowa ustawa cię ominie”

    #42408
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Ascarus napisał:

    ok dzięki 🙂 a co do tych zmian nie ma pewnego zrodla w ktorym roku to sie zmieni?

    Najpewniej by było na jakiejś stronie, która się tym fachowo zajmuje. Niestety ja sam nie wiem. W artykule skuterowo.com pisze, że niby od 2013 roku, ale gdzieś słyszałem, że od 2012, także nic nie wiadomo… Musisz poszukać pewnego źródła.

    #42426
    P_A_T
    Użytkownik
    • 1
    • 137Postów:

    Na początku miało być od 2012, później nastąpiła zmiana na 2013 i na razie jest taka wersja ale jeszcze zawsze się coś może zmienić. U mnie w WORD’zie był wakacyjny kurs na kartę ale przegapiłem ;d dawali zaświadczenia że ukończyłeś kurs i w szkole by ci podbili. U mnie w szkole jest raz w roku w maju-czerwcu, na policji nie pytałem bo mam z nimi na pieńku ;d

    #42432
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    hehe 🙂 bede musial sie na policji dopytac, bo do czerwca mi sie czekać nie chce…

    #42488
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    Hmmm, a co jest złego w tej karcie AM?

    #42490
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Że aby ją wyrobić będzie trzeba wyłożyć kilka stówek.

    #42491
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    Łohoo… kilka czyli ile i czy będzie trudniejsza od tej starej?

    #42493
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Tego ile dokładnie jeszcze nikt nie wiem, dopiero się okaże jak wejdzie w życie. Według mnie będzie to normalnie, jak za kurs na prawo jazdy. Trudniejsza pewnie tak, bo więcej pytań pewnie będzie.
    Według mnie koszty kursu to będzie jakieś 700zł. Nie wiem, być może się mylę, ale wnioskuję po prostu z tego co tam będzie robione. Przecież Ośrodek Szkolenia Kierowców też musi zarobić. Logiczne, przecież za prawo jazdy też się płaci.
    Ja oceniam to tak:
    -Płatny kurs
    -Monotonny kurs, chociaż może nauczą tam czegoś pożytecznego, ale wątpię…
    +Brak ludzi, którzy jeżdżą na dowód, a nawet znaków nie znają (z całym szacunkiem dla normalnych, ale zdarzają się takie okazy)
    +Będzie można zdać, kiedy się chce, nie będzie się czekać na zdawanie w szkole
    Podsumowując: Kilka zalet, kilka wad, no ale nie ja tu zarządzam.
    To tylko moja opinia. Może się nie zgadzać trochę, z tym jak to będzie, ale jeszcze tego nie ma więc trochę źle ocenia się czegoś co jeszcze nie przeszło egzaminu.

    #42519
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    a co do tej karty na polcji nikt nic nie wie?

    #42522
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Ale kto ma coś wiedzieć? Przecież nikt za Ciebie nie pojedzie do twojego miasta i się nie będzie za Ciebie pytał. Nie przesadzaj może… Tak ciężko wziąć numer z internetu do wydziału ruchu i zadzwonić? Albo chociaż podejść…

    #42526
    Ascarus
    Użytkownik
    • 1
    • 11Postów:

    chce wiedzieć ogólnie czy jest to możliwe nie pytam o moje miasto …

    #42528
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Jest możliwe, ale zależy od miasta, w niektórych komendach robią, w nie których nie… Spytać się nie zaszkodzi…

    #42541
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Co Ty za głupoty opowiadasz? Holandia to Holandia, tam sprawdzają często na tych ścieżkach, czy właśnie skuter nie jest przypadkiem odblokowany. W Polsce na szczęście tego nie mamy.

    marcelina025 napisał:
    <br /A czy na drogę pchać się skuterem warto? Chodzi o bezpieczeństwo. Chyba raczej nie.

    Co ty za pierdoły opowiadasz? To na co sobie np. ja, czy inni ludzie skuter kupili. Żeby w garażu stał? Zastanów się co piszesz. Co, za 5 lat się coś zmieni, że ma chłopak poczekać z robieniem karty? Moja odpowiedź brzmi: Gó*no się zmieni…
    W ogóle nie dawaj tych linków. Nie znasz się, a wypowiadasz się, po to tylko, żeby ktoś myślał, że to na temat i wchodził w ten szajsowaty link!

    #42542
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Wypieprzajcie z tym linkiem okradajacym ludzi z forum!!!

    Banowac tych co daja linki do glupot z platnym smsami.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button