Prawo jazdy (AM) na skuter.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #44 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Co myślicie o nowych przepisach, które wejdą jeszcze w tym roku?

#45 Reply
    Yamahamen
    Uczestnik
    • 6

Co myślicie o nowych przepisach, które wejdą jeszcze w tym roku?

Bardzo dobrze, wreście się skończy rajd szaleńców. Ale mam wrażenie, że większość gównarzerii będzie jeździć dalej bez uprawnień.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

#46 Reply
    mailpat
    Użytkownik
    • 0

Mój kuzyn właśnie zdaje na B, do tej pory kręcił się po mieście skuterem. Czyli po zdaniu B, kiedy przepisy wejdą w życie, będzie musiał zdać prawko na skuter?

Prawo działa tak wstecz?

Moim zdaniem pomysł dobry ze sprawdzeniem wiedzy „skuterowców”, ale – jak zwykle – źle rozwiązany.

#47 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Mój kuzyn właśnie zdaje na B, do tej pory kręcił się po mieście skuterem. Czyli po zdaniu B, kiedy przepisy wejdą w życie, będzie musiał zdać prawko na skuter?
    Prawo działa tak wstecz?
    Moim zdaniem pomysł dobry ze sprawdzeniem wiedzy „skuterowców”, ale – jak zwykle – źle rozwiązany.

Jeśli to przejdzie w Sejmie w takim kształcie to faktycznie mamy problem;)

#61 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

A jezeli mam karte motorowerowa musze robic prawo jazdy kategorii AM?

#62 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

A jezeli mam karte motorowerowa musze robic prawo jazdy kategorii AM?

Niestety:(

#64 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Przeciez prawo nie działa wstecz.. a kiedy mają wejść te przepisy?

#65 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Bo chyba nie moga wejść w tym roku..

#66 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Bo chyba nie moga wejść w tym roku..

Góra twierdzi, że w październiku. Ile w tym prawdy nie wiem. Oby jak najmniej.

#67 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Ja myśle że wszystkie nowe ustawy są wprowadzane zawsze od nowego roku czyli w tym przypadku 2011..

#68 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Zmiany pojawiają się także w samych zasadach zdobycia prawa jazdy. Jeśli ustawa zostanie przyjęta pojawią się także nowe kategorie. By jeździć motorowerem, trzeba będzie mieć kategorię AM -będzie ona dostępna dla 14 – latków, a nie jak obecnie dla 13.

Rząd zapowiada, że nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Za tvn24.pl

#69 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Ale chyba dosyć długo potrwa wprowadzenie tej ustawy?

#71 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Prawo wstecz nie działa – zmieni się tylko wymagany do prowadzenia takiego pojazdu dokument. Motorower zacznie być traktowany jako mały motor i dlatego będzie potrzebował odpowiedniej kategorii prawa jazdy.
    Wg mnie to dobrze – nie raz jakiś [cenzura] wjechał mi pod koła, nie raz skręcał bez kierunku a o pamiętaniu kto ma pierszeństwo to już wogóle nie było mowy (mieszkam na wsi, z dala od miasta – tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

#73 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

(mieszkam na wsi, z dala od miasta – tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

To wyobraź sobie co by było jakby ci [cenzura] wjechali teraz do miasta:)
    Swoją drogą kiedyś jak poszedłem do serwisu na przegląd podjechało dwóch takich na skuterze kingway coliber. Nie mieli wydechu, przedniego hamulca, lusterek, rozbita była przednia lampa i niemal wszystkie plastiki, do tego odpalali metodą „na sznurek”. Wyobraźcie sobie, że jechali na tym z miejscowości Szczaki do Warszawy (30 km). Koleś, który prowadził ten wehikuł przy wyjeżdżaniu z serwisu wjechał na rondo z lewej strony. Miał może z 15 lat.
    Po tym, jak to zobaczyłem stałem się zwolennikiem przeglądów technicznych i prawa jazdy.

#76 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Prawo wstecz nie działa – zmieni się tylko wymagany do prowadzenia takiego pojazdu dokument. Motorower zacznie być traktowany jako mały motor i dlatego będzie potrzebował odpowiedniej kategorii prawa jazdy.
    Wg mnie to dobrze – nie raz jakiś [cenzura] wjechał mi pod koła, nie raz skręcał bez kierunku a o pamiętaniu kto ma pierszeństwo to już wogóle nie było mowy (mieszkam na wsi, z dala od miasta – tu roi się od debili na tych pierdzi kółkach).

Czyli jeżeli mam juz karte motorowerową to to będe mógł dalej na niej jeździć? mimo tego że wejdzie przepis o prawie jazdy? nie będę musiał go robić?

#77 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

To znaczy, że motorower nie będzie już de facto motorowerem a motorem AM. W związku z tym będziesz musiał posiadać dokument odpowiadający kategorii pojazdu.

To tak samo jakby zmieniły się przepisy i wszystkie samochody osobowe byłyby traktowane jak autobusy przegubowe. Mimo, że masz kategorie B to będziesz musiał zrobić dodatkowy kurs na autobus. Brzmi paradoksalnie, ale nie umiem tego inaczej wyjaśnić:)

#79 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Mam nadzieje że do końca września pojezdze na Karcie motorowerowej?

#80 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Myślę, że spokojnie. Pamiętaj, że nawet jak ustawa wejdzie w tym roku, to będzie okres przejściowy. Nie mogą z dnia na dzień wprowadzić zmian. Ludzie muszą mieć czas na to, aby nabyć uprawnienia.

#81 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Myślę, że spokojnie. Pamiętaj, że nawet jak ustawa wejdzie w tym roku, to będzie okres przejściowy. Nie mogą z dnia na dzień wprowadzić zmian. Ludzie muszą mieć czas na to, aby nabyć uprawnienia.

Okres przejściowy czyli? Będzie można jeździć nawet jak ustawa wejdzie?

#82 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Przez jakiś czas tak.

#83 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

czyli będzie można jeździć na karcie do daty nabycia nowego dokumentu?a po tej dacie już ie będzie można. np jeśli ustawa wejdzie 1 października a dadzą czas do nabycia nowego dokumentu np do 30 listopada. to będę mógł jeździć na karcie do 30 listopada? Leszku dobrze rozumuje?

#84 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

czyli będzie można jeździć na karcie do daty nabycia nowego dokumentu?a po tej dacie już ie będzie można. np jeśli ustawa wejdzie 1 października a dadzą czas do nabycia nowego dokumentu np do 30 listopada. to będę mógł jeździć na karcie do 30 listopada? Leszku dobrze rozumuje?

Załóżmy, że przepisy wejdą w życie w październiku. W nowelizacji ustawy będzie np, że okres przejściowy trwa do końca czerwca 2011.
    Jak się pojawi już docelowa ustawa wtedy np. firmy szkolenia kierowców już będą mieli wytyczne – jak egzaminować, jakie wymagania, jak wyglądać ma egzamin wewnętrzny i Państwowy. Tak czy siak możesz być spokojny. Nie stanie się to wcześniej, niż w przyszłym roku. Ten sezon nie jest w żaden sposób zagrożony.

#85 Reply
    xoldx
    Użytkownik
    • 0

Dziękuje Ci Leszku za wytłumaczenie mi wszystkiego… w razie jakich kolwiek zmian i informacji o których się dowiesz na temat tej ustawy pisz…Dzięki;))

#86 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Nie ma za co:) Zawsze do usług.
    Jeśli tylko pojawią się jakieś nowe informacje to na pewno znajdziesz info na Skuterowo.com.
    A tak PS. Wiesz jak działa polska władza ustawodawcza. Jeszcze 10 razy się pokłócą o brzmienie ustawy, 2 razy Prezydent to zawetuje… Możesz być spokojny:)

#93 Reply
    justii
    Użytkownik
    • 2

Bardzo dobrze,że wprowadzają takie zmiany:) jestem zaaaa

#113 Reply
    bluenote70
    Użytkownik
    • 2

Czytalem ustawę i jest wyraznie napisane, ze kategoria AM zawiera sie w kat. B

A karta motorowerowa traci waznosc po skonczeniu przez wlasciiciela 18 roku zycia, wtedy trzeba zdac juz AM

#114 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Czytalem ustawę i jest wyraznie napisane, ze kategoria AM zawiera sie w kat. B
    A karta motorowerowa traci waznosc po skonczeniu przez wlasciiciela 18 roku zycia, wtedy trzeba zdac juz AM

Ło, wzięli się za to.

#115 Reply
    Pawlom95
    Użytkownik
    • 2

a wiadomo komuś coś na temat przeglądów skutera? mam w dowodzie napisane ze jest bezterminowy, ale słyszałem coś o wprowadzeniu przeglądów i mam pytanie: czy mój skuter będzie musiał przejść taki przegląd?

#116 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

a wiadomo komuś coś na temat przeglądów skutera? mam w dowodzie napisane ze jest bezterminowy, ale słyszałem coś o wprowadzeniu przeglądów i mam pytanie: czy mój skuter będzie musiał przejść taki przegląd?

Załóż osobny temat plisss:)

#160 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769

Czytaliście o tym, że jeśli przed wejściem tej ustawy ma się ukończone 18 lat to wówczas kat. AM nie będzie trzeba robić?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Prawo jazdy (AM) na skuter.
Twoje informacje:

Back to top button