Pomocy… Czy bd miał problem z rejestracja.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Yamaha Pomocy… Czy bd miał problem z rejestracja.

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Szymon2
    Szymon2
    Użytkownik

Kupiłem ostatnio skuter yamhae booster jestem 3 włascicielem a on dalej jest zarejestrowany na 1. Mam wszystkie papiery odnosnie kupna ale czy nie bd miał problemu z zarejestrowaniem..??.. I czy jeżeli nie jestem pełnoletni moze byc umowa kupna na mnie.?.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli w Twojej umowie sprzedającym jest pierwszy właściciel to na bank nie. Jednak jeśli tak nie jest a kolejny właściciel nie przerejestrował sprzętu to będziesz na pewno potrzebował umowę K-S pomiędzy pierwszym i drugim właścicielem (oryginał), dobrze by było aby była z potwierdzeniem opłacenia podatku od tej umowy (choć jeśli nie został opłacony to nie będzie to raczej Twój problem, tylko poprzedniego nabywcy).

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Szymon2
    Użytkownik

Mam papiery kupna 2 własciciela od 1. Ale skuter jest zarejestrowany na 1. Czyli nie bd miał wiekszych problemów??

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie powinieneś, to drugi właściciel nie dopełnił formalności.

Szymon2
    Użytkownik

Aha. To wielki dziekuje za pomoc. A i jeszcze jedno pytanko czy umowa kupna moze byc spisana na mnie choc nie jestem osoba pełnoletnia.?. Czy wystarczy dac obok podpis prawnego opikuna??

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak (może być tylko potrzebny Twój NIP, o ile jeszcze jest wymagany), jednak do czasu osiągnięcia pełnoletności nie będziesz mógł sprzedać skutera bez zgody sądu (o ile pamiętam rodzinnego).

Szymon2
    Użytkownik

Aha to jeszcze raz dziękuje
    .

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Drugi właściciel jeśli nie miał zamiaru rejestrować pojazd, nie musiał opłacić umowy w US. Jeżeli zarejestrujesz na siebie i potem będziesz chciał sprzedać, nie będąc pełnoletnim, będziesz mógł to zrobić bez żadnych sądowych korowodów, nie słuchaj głupot 😉

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Pietro
    Zanim napiszesz że toś pisze „głupoty” upewnij sie jaki jest stan prawny. Nabywca sprzętu od małoletniego będzie miał problem z rejestracją bez takiej zgody.
    Przepisy mówią tu konkretnie

„Art. 15 KC.: Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.
    Art. 18. § 1 KC.: Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.”

„Art. 101 § 3 KriO Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko. „

A do czynności przekraczajacych ten zakres należy sprzedaż i w przypadku zakupu nabycie rzeczy o znacznej wartości. I co istotne jest to zapis chroniący m. in. prawa nieletnich tzn rodzic nie może sam nakazać sprzedaży „majątku” przez nieletniego.
    W kontekście tych przepisów małoletni nie może zawierać umów K-S bez zgody opiekuna, którym w przypadku sprzedaży jest sąd.

Tak więc każda umowa zawarta z nieletnim, bez odpowiedniego potwierdzenia nie ma mocy prawnej i jest nieważna. Takie są fakty, a nie….. głupoty

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Raven napisał:

Pietro
    Zanim napiszesz że toś pisze „głupoty” upewnij sie jaki jest stan prawny. Nabywca sprzętu od małoletniego będzie miał problem z rejestracją bez takiej zgody.
    Przepisy mówią tu konkretnie
    „Art. 15 KC.: Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.
    Art. 18. § 1 KC.: Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.”
    „Art. 101 § 3 KriO Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko. „
    A do czynności przekraczajacych ten zakres należy sprzedaż i w przypadku zakupu nabycie rzeczy o znacznej wartości. I co istotne jest to zapis chroniący m. in. prawa nieletnich tzn rodzic nie może sam nakazać sprzedaży „majątku” przez nieletniego.
    W kontekście tych przepisów małoletni nie może zawierać umów K-S bez zgody opiekuna, którym w przypadku sprzedaży jest sąd.
    Tak więc każda umowa zawarta z nieletnim, bez odpowiedniego potwierdzenia nie ma mocy prawnej i jest nieważna. Takie są fakty, a nie….. głupoty

Wiem co pisze. Chodzi o dzieci do 13 lat. W następnym punkcie o sprzedaż rzeczy znacznych wartości, skuter nie zalicza się do takowych.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie