Pomiar kompresji złożonego silnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Pomiar kompresji złożonego silnika

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz 4 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

Czy istnieje możliwość dokonania pomiaru kompresji w silniku po generalnym remoncie, który leży jeszcze na stole?
    Podrzucono mi sam silnik bez kompresji. Zrobiłem remont generalny, poszedł nowy tłok, cylinder, głowica. Silnik nie jest zalany olejem z tego względu, że chciałem, żeby to właściciel zalał sobie go olejem takim, jakim będzie chciał.
    Po pierwsze musiałbym dokonać pomiaru na zimnym silniku – nie mam cewki, modułu, gaźnika.
    Po drugie – olej silnikowy nie jest rozprowadzony po arterii, a co za tym idzie na gładzi cylindra nie ma wytworzonego filmu olejowego za wyjątkiem tego wytworzonego przeze mnie przy montażu podzespołów.
    W związku z tym czy jest szansa dokonać pomiaru w tym stanie? Czy jest szansa przyjąć jakąś poprawkę na wynik?

Zdjęcie profilowe ZOW
    ZOW
    Użytkownik

Niby to już… ^strucel^, ale zawsze warto poczytać, co inni napisali w tym temacie. Ubaw po pachy, bo każdy jest… ^mondry^ w tym temacie. I kolegiata. 😉 * https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/87992-pomiar-kompresji-na-zimno-czy-ciepło/

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 tygodnie, 1 dni temu przez Zdjęcie profilowe ZOW ZOW.
    Ryży kłak. 😉
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 tygodnie, 1 dni temu przez Zdjęcie profilowe ZOW ZOW.

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale to nie jest zimny czy ciepły tylko on ma silnik nawet bez płynów i osprzetu

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

Właśnie, chodzi o to, że gdyby osprzęt był to bym go odpalił i rozgrzał. Jutro się będę z tym bawił, chociaż podejrzewam, że wynik wyjdzie marny.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie